Zostaw 1,5% swojego podatku za rok 2023 w Zgorzelcu

Czy wiesz, że rozliczając swój PIT możesz w prosty sposób sprawić, że Twój podatek zostanie w mieście zamiast trafić do wspólnego ”worka”?

You are currently viewing Zostaw 1,5% swojego podatku za rok 2023 w Zgorzelcu

Możesz zdecydować do kogo trafi tzw. „1,5%” czyli ta część podatku dochodowego, która zwyczajowo wraca do państwa. Rozliczając PIT wskaż organizację pożytku publicznego działającą na terenie naszego miasta podając jej nazwę i numer KRS. Wybierz z istniejących instytucji zgodnie z własnym przekonaniem. Możesz podbudować budżet jednego z klubów sportowych, stowarzyszeń prozdrowotnych, zgorzeleckich Amazonek, „mandolin” i wielu innych. W Zgorzelcu mamy sporo słusznych inicjatyw, dla których zwrot z podatku dochodowego będzie dużym wsparciem w funkcjonowaniu. Pomóż budować swoją lokalną społeczność.

Sprawdź komu możesz przekazać „1,5%”:

Wykaz OPP

 

 

Chcesz przekazać swój zwrot konkretnej instytucji ale nie ma jej na liście? Dopytaj! Być może jest częścią większej organizacji zarejestrowanej w innym mieście – wtedy potrzebny Ci będzie KRS tej organizacji i specjalny dopisek w rubryce „cel szczegółowy”.

Ale… wsparcie OPP to nie wszystko!

Twój podatek może stanowić wkład w lokalne inwestycje. Wskazując w odpowiednim miejscu, w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania i lokalny urząd skarbowy część podatku wróci i będzie wykorzystana właśnie w Zgorzelcu. Możesz realnie wpłynąć np. na poprawę infrastruktury miasta. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym w Zgorzelcu- wskazujemy aktualny adres zamieszkania, dzięki czemu mamy wpływ na miejsce, w którym faktycznie przebywamy.

PIT należy rozliczyć do końca kwietnia. Możesz to zrobić tradycyjnie, papierowo bądź za pomocą dostępnych narzędzi internetowych poprzez stronę podatki.gov.pl

Bez względu na to jaki sposób rozliczenia wybierzesz, w każdym masz możliwość przekazania „1,5%” i wskazania swojego miasta. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Rozliczaj PIT świadomie i wspieraj lokalne inicjatywy.

Uwaga!

Nie każda organizacja pozarządowa jest jednocześnie organizacją pożytku publicznego – do uzyskania statusu OPP należy wystąpić o jego nadanie do sądu i spełnić określone wymogi. Dodatkowy status wiąże się z dodatkowymi obowiązkami organizacji ale daje też przywileje jak choćby możliwość przekazywania na jej rzecz zwrotu „1,5%”.

Jak przekazać 1,5% podatku

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama