Perspektywa na mieszkania czynszowe

W Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu odbyło się robocze spotkanie w sprawie utworzenia spółki z udziałem Gminy Węgliniec realizującej budowę mieszkań czynszowych.

You are currently viewing Perspektywa na mieszkania czynszowe

Wstępnie wyznaczone zostało miejsce w Węglińcu, odpowiadające założeniom budowy takich mieszkań.
Chęć utworzenia spółki wyraziły również gminy z naszego powiatu m.in. Zgorzelec, Sulików, Zawidów, gminy z powiatu Lubańskiego oraz nasi sąsiedzi, Osiecznica i Iłowa.

W najbliższym czasie na stronie internetowej Gminy Węgliniec i fanpage Urzędu Gminy i Miasta w Węglińcu opublikowana zostanie ankieta badająca potrzeby mieszkańców gminy w tym zakresie.

Dzisiejsze rozmowy poprzedziło spotkanie, które odbyło się 27 stycznia tego roku, w Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu. Było to drugie już spotkanie z Wójtami, Burmistrzami i Przedstawicielami okolicznych samorządów w sprawie utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w skrócie SIM. Spotkanie prowadził Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban.

Tematem rozmów były zasady tworzenia i przystępowania do SIM oraz sposobów realizacji i finansowania inwestycji mieszkaniowych. To rozwiązanie dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

A jaki będzie finał? Czas pokaże!

Źródło: Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu

Loading

Reklama
Reklama