Medal Miasta Zgorzelec dla Leszka Żelaźniaka i Ryszarda Suskiego

Medal Miasta Zgorzelec to zaszczytne wyróżnienie nadawane przez Radę Miasta Zgorzelec za szczególne zasługi dla Miasta Zgorzelec. Podczas sesji Rady Miasta Zgorzelec, która odbyła się 29 sierpnia br., Medalem Miasta Zgorzelec uhonorowano pośmiertnie dwóch wielkich zgorzeleckich sportowców.

You are currently viewing Medal Miasta Zgorzelec dla Leszka Żelaźniaka i Ryszarda Suskiego

Rada Miasta Zgorzelec:

  • uchwałą nr 520/23 nadała Medal Miasta Zgorzelec Panu Leszkowi Żeleźniakowi, w imieniu którego wyróżnienie odebrała żona – Danuta Żeleźniak,
  • uchwałą nr 521/23 nadała Medal Miasta Zgorzelec Panu Ryszardowi Suskiemu, w imieniu którego wyróżnienie odebrały dzieci: syn – Dawid Suski oraz córka – Agata Karpińska.

To wzniosłe wyróżnienie jest wyrazem najwyższego uznania dla niezwykłych osiągnięć obu wyróżnionych. Ich pięściarska pasja, determinacja i nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta stanowią fundament Zgorzelca i do dnia dzisiejszego inspirują nas wszystkich. Serdecznie gratulujemy najbliższym.

 

 

 

Leszek Żeleźniak urodził się w 1945 r. Pierwsze kroki na bokserskim ringu stawiał w Nowej  Soli. W 1965 roku zdobył pierwszy medal – srebro na mistrzostwach Polski juniorów. Został zauważony przez fachowców, jako wybitnie uzdolniony i trafił do Klubu Sportowego Turów Zgorzelec. Tu pod okiem trenera, byłego Mistrza Europy rozwijał dalej swój kunszt bokserski. W 1967 roku w Łodzi zdobył Wicemistrzostwo Polski. W 1968 roku w Poznaniu zdobył indywidualne Mistrzostwo Polski w boksie, waga lekkopiórkowa. W 1969 roku w Mielcu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W 1970 roku wspólnie z kolegami zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski. Leszek Żeleźniak przez całą swoją karierę sportową godnie reprezentował nasze miasto podczas ogólnopolskich zawodów bokserskich.

Ryszard Suski urodził się 18 sierpnia 1948 r w Poradzku.  W latach 70-tych zdobył drużynowe Mistrzostwa Polski w boksie, ponadto aktywnie działał w pracy społecznej i w zajęciach kulturalno – oświatowych. W latach 80-tych wyróżniony za zasługi w rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Zgorzelec Był dwukrotnie wicemistrzem Dolnego Śląska seniorów w boksie w wadze półciężkiej (1981r. i 1982r.), zdobył I miejsce w Turnieju Barbórkowym w wadze półciężkiej (1981r.) oraz otrzymał dyplom dla najstarszego zawodnika w indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska seniorów w boksie (1982r.), Ryszard Suski był instruktorem boksu oraz trenerem oraz aktywnym działaczem w klubie bokserskim KS „Turów”, posiadał uprawnienia sędziowskie PZB, był wielokrotnie wyróżniony w międzynarodowych turniejach z okazji Dnia Miasta Zgorzelec, wyróżniony honorową odznaką 60 – lecia DOZB (Dolnośląskiego Okręgu Związku Bokserskiego) za długoletnie zasługi w rozwoju dolnośląskiego bokserstwa, wyróżniony za wzorową postawę i wieloletnie zaangażowanie w sprawy sędziowskie dla dobra boksu, wyróżniony za zaangażowanie w rozwoju pięściarstwa zgorzeleckiego, wyróżniony za duże osiągnięcia sportowe oraz wzorową i przykładną postawę cechującą wybitnego sportowca, wyróżniony za długoletnie i godne reprezentowanie barw KS „Turów” oraz wyróżniony przez Wojewódzką Federację Sportu.

Wyróżnieni Medalem Miasta Zgorzelec

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama