Zoo w centrum Lubania?

W związku z wciąż rosnącą popularnością Zoo Görlitz, zarząd zoo podjął decyzję o ekspansji na polski teren przygraniczny. 1.04.2023 zaplanowane są dość obiecujące rozmowy z władzami Lubania, na temat utworzenia filii zoo w Lubaniu pod nazwą „Kopytkowo”. „Zaraz po otwarciu apartamentu „Pandzia dziupla”, w którym można spędzić rodzinny urlop w zoo, jest to kolejna innowacja w naszej ofercie” – zdradza dr Sven Hammer, dyrektor Zoo Görlitz.

You are currently viewing Zoo w centrum Lubania?

Plany dotyczące utworzenia filii zoo w centrum Lubania są już dość konkretne. Powstanie ona na dawnym terenie Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych. Teren idealnie nadaje się na dziedziniec wzorowany na Zagrodzie Górnołużyckiej, znajdującej się w Zoo Görlitz, na którym zamieszkają zwierzęta gospodarskie takie jak: kozy, alpaki i owce. Powstanie także papugarnia, tematyczny plac zabaw oraz mała restauracja serwująca kopytka. Projekt jest częścią polsko-saksońskiego programu współpracy Interreg 2021-2027, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Miasto Lubań i Zoo w Görlitz z niecierpliwością czekają na realizację tego innowacyjnego polsko-niemieckiego projektu.
Sporym sukcesem cieszy się także dotychczasowy projekt „
Witaj maluchu” realizowany we współpracy Zoo Görlitz i miast Zgorzelec, Bolesławiec, Lubań i Bogatynia, w ramach którego rodzic nowo narodzonego dziecka otrzymuje w prezencie kupon na roczny, bezpłatny bilet do Zoo.

Dlatego görlitzkie zoo, aby pozostać na fali popularności planuje ekspansję najpierw na teren Lubania, a następnie dalej do Polski i Europy Wschodniej.
Na ulicach Lubania już dziś słychać mieszkańców śpiewających ich ulubioną piosenkę „Idziemy do zoo”…

Źródło: Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. :))

    Prima aprilis , dzień żartów –

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama