Zatrzymany po pościgu

Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

You are currently viewing Zatrzymany po pościgu

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Węglińcu podczas służby na terenie Węglińca próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który nie miał kasku ochronnego. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Gdy wjechał w podwórze jeden z policjantów wysiadł z radiowozu i pobiegł w jego stronę, funkcjonariuszka pojechała z drugiej strony, aby uniemożliwić mu wyjazd. Po chwili motocyklista został zatrzymany.

Jak się okazało uciekinierem był 22-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że motorower nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

 

Teraz młody mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Znaczy jak nie posiadał uprawnień przecież piszecie że to motorower po 18 roku życia nie trzeba karty

 2. Mieszkaniec

  Sprostowanie, osoby które ukończyły 18 Lat przed 2013rokiem nie muszą posiadać prawo jazdy AM na skuter, więc wszystkie inne osoby które osiągnęły pełnoletność po 2013 roku muszą posiadać uprawnienia AM. Więc kolega niestety nie posiadł uprawnień.

 3. Nikita

  Ćpuny!

 4. Ludzie to debile

  A wy od razu będziecie wszędzie pisać, że to ćpuny xD lepiej spójrzcie na siebie. Każdy popełnia błędy a 50 nikogo nie zabije, więc nie udzielać się jak człowiek nie wie jak było!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama