Zatrzymano 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z zadań Policji. Do jednostek w całym kraju niemal codziennie wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Następnie funkcjonariusze prowadzą działania mające na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

You are currently viewing Zatrzymano 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości
Minionej doby podczas przeprowadzonych działań ukierunkowanych na zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali sześć takich osób. Wśród zatrzymanych w wieku od 24 do 39 lat była jedna kobieta.Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze zgorzeleckiej grupy Nysa. 39-latek ma do odbycia 179 dni więzienia. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli u niego ponad 70 działek handlowych metamfetaminy.

Kolejny z ukrywających się, 29-latek spędzi w więzieniu 1 rok i 8 miesięcy. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy. Na swoim koncie ma liczne kradzieże mienia.

Poszukiwany przez władze Niemiec, 34-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy. Mężczyzna po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.

Za kraty trafiła 28-latka, która ma do odbycia zastępczą karę 29 dni pozbawienia wolności w miejsce niewykonanej kary ograniczenia wolności. Kobieta została zatrzymana przez zgorzeleckich dzielnicowych. Była karana za kradzieże i niszczenie mienia.

Kolejny z zatrzymanych przez zgorzeleckich „kryminalnych” poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Bytomiu. 24-latek po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.

Krótko za kratami był również 39-latek zatrzymany przez policjantów z Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Pieńsku. Mężczyzna za niezapłaconą grzywnę miał do odbycia 50 dni aresztu, po jej uiszczeniu został zwolniony.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Pucio_Pucio

    Polska to coraz bardziej niebezpieczny kraj.

  2. k1 fajterzy

    to musi być pyszne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama