Kontrole na granicy z Polską przedłużone do 15 marca

Federalne ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało w piątek o przedłużeniu stacjonarnych kontroli na granicach Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią o trzy miesiące – do 15 marca. Kontrole te są skutecznym środkiem w walce przemytnikami ludzi i nielegalną migracją – uzasadniła szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser (SPD).

You are currently viewing Kontrole na granicy z Polską przedłużone do 15 marca

Kontrole stacjonarne na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią, które po raz pierwszy wprowadzono w połowie października, mają potrwać co najmniej do 15 marca 2024 roku. Ich kontynuacja została już zgłoszona Komisji Europejskiej – potwierdziło w piątek federalne MSW.

„Wprowadzone przez nas środki działają” – skomentowała Faeser, informując, że w listopadzie liczba nielegalnych wjazdów do Niemiec spadła o 7,3 tys.

MSW wprowadziło stacjonarne kontrole 16 października br. i od tamtego czasu kilkakrotnie je przedłużyło. Kontrole graniczne realizowane w strefie Schengen należy zgłaszać w Brukseli – przypomniał portal dziennika „Welt”.

Stacjonarne kontrole na granicy niemiecko-austriackiej, które zostały wprowadzone jesienią 2015 roku, są nadal przedłużane. Według najnowszych informacji mają obowiązywać do 11 maja 2024 roku.

Źródło: wnp.pl

Loading

Reklama
Reklama