Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2023 rok

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która umożliwia obywatelom wskazanie Policji występujących zagrożeń w otoczeniu ich miejsca zamieszkania.

You are currently viewing Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2023 rok

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, podsumowali już funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za rok 2023. Każde zgłoszenie naniesione na mapie było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Statystyka wskazuje, że w ubiegłym roku zgłoszeń naniesionych na mapę było aż 1378. Policjanci potwierdzili 603 z tych zgłoszeń, z czego 142 zostało wyeliminowanych.

W przypadku zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na mapie zaznaczano takie kategorie, jak nieprawidłowe parkowanie w ilości 416 przypadków, oraz 320 związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Kolejną grupę zgłoszeń stanowiły takie kategorie jak: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych w ilości 140, niewłaściwa infrastruktura drogowa w ilości 139 oraz dzikie wysypiska śmieci, która została zaznaczona 114 razy.

 

 

Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia, które wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym (interwencyjnym). W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa poniżej.

LINK: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 

Loading

Reklama
Reklama