Zadbaj o bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a tym samym czas wzmożonych zakupów i podróży do swoich bliskich. Zgorzeleccy policjanci przypominają kierującym o zachowaniu rozsądku, rozwagi i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również o zachowaniu ostrożności podczas zakupów w sklepach i internecie.

You are currently viewing Zadbaj o bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy zgorzeleccy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności zarówno podczas świątecznych zakupów jak i podczas podróży do najbliższych.

Pamiętajmy, aby robiąc zakupy, czy to w placówkach handlowych, czy też internecie, zachować ostrożność. Przebywając w centrach handlowych, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej, przechowujmy dokumenty i pieniądze w bezpiecznych miejscach. Nie trzymajmy ich w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Zwróćmy również uwagę na podręczne torby, torebki, aby były zamknięte. Nie trzymajmy pieniędzy w jednym miejscu i nie zapisujmy numeru Pin na karcie bankomatowej. Robiąc zakupy w sieci pamiętajmy, aby sprawdzić opinie o sprzedającym, adres strony na której podajemy dane karty płatniczej oraz czytajmy wiadomości dotyczące autoryzacji transakcji bankowych.

 

 

Wybierając się w podróż przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, stosujmy się do ograniczeń prędkości i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, uzupełnić płyny eksploatacyjne i usunąć nawet najdrobniejsze usterki.

Nie zapominajmy, aby przed wyjazdem w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem czy kradzieżą. Sprawdźmy, czy drzwi i okna zostały zamknięte i poprośmy sąsiada, aby zwrócił uwagę na nasze mieszkanie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama