XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Burmistrz i Rada Miasta Zgorzelec zapraszają na XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2023, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca, w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

You are currently viewing XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Zgorzelec małą Helladą po raz kolejny! Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu świętuje w tym roku swój jubileusz – to już 25. edycja. W lipcowy weekend miastem zawładnie muzyka, która co roku wprowadza mieszkańców w grecki klimat. Liczymy mocno, że przypadnie on do gustu również tym, którzy zawitają do Zgorzelca w czasie tegorocznych wakacji.

25 JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIOSENKI GRECKIEJ w Zgorzelcu to przede wszystkim koncerty w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury, w dniach 15 i 16 lipca. W oba te dni w godzinach od 16:00 do 22.30 wystąpią zespoły i wykonawcy zarówno greckiej, jak i polskiej sceny muzycznej.

 

 

Usłyszymy m.in.: ZORBĘ, EMIS&EMIS czy ANONIMI. Ze swoimi recitalami na scenie pojawią się: ELEUTHERIA PAPAMICHAIL, JORGOS MOTSIOS, ANNETA ARSENI i GIORGOS PAPAISIDOROU z zespołem. Polskim akcentem wśród wykonawców będzie laureat The Voice of Senior – JANUSZ ŁUCZAK.

Sobotnie gwiazdy wieczoru to:

godz. 20:00 NIKOS RUSKETOS i zespół ORFEUSZ
godz. 21:00 Zespół PIERSI
W niedzielę zachęcamy do posłuchania uzdolnionych wokalistów biorących udział w Konkursie Grand Prix Festiwalu. Uczestnicy zaśpiewają dla nas zarówno greckie, jak i polskie utwory. Jury wybierze zwycięzców, którzy otrzymają nagrody pieniężne.

Tego dnia gwiazdami wieczoru będą:

godz. 20.00 ANGELOS DIONISIOU z zespołem
godz. 21.00 Zespół KOMBI – Łosowski
Nie zapominajmy, że Festiwal Piosenki Greckiej to także imprezy towarzyszące, rozpoczynające się już w piątek, 14 lipca:

godz. 17.30 Otwarcie wystawy 25 Lat Festiwalu Piosenki Greckiej, MDK
godz. 18.00 DWIE KULTURY W JEDNYM SERCU – spotkanie z muzykiem i kompozytorem Odysseasem Konstantinopoulosem, MDK, wstęp wolny
godz. 19.30 Uroczystość przed obeliskiem, Bulwar Grecki
godz. 20.30 Biesiada Grecko ‐ Polska, Tawerna Naoussa (impreza za zaproszeniami i biletami wstępu)
Więcej wkrótce na plakatach. Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza.

Loading

Reklama
Reklama