XIX Zaduszki Poetyckie

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na wyjątkowy koncert „OSIECKA/PRZYBORA ALE JAZZ!”, który odbędzie się 14 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Wstęp wolny.

You are currently viewing XIX Zaduszki Poetyckie

Utwory geniuszy słowa Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory w aranżacji jazzowej zaśpiewa Joanna Dark z zespołem: Mariusz Kozłowski – saksofon, Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Dorota Piotrowska – perkusja. Koncertowi towarzyszyć będzie czytanie autorskich wierszy przez Grzegorza Nowickiego, poetę i bajkopisarza.

„Osiecka/Przybora – Ale Jazz!” to również tytuł płyty wyboru trzynastu piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, które po raz pierwszy w tym wyborze zostały zaaranżowane w wersji jazzowej.

„Pomysł zrodził się z tęsknoty za śpiewaniem piosenek z pięknym tekstem i porywającą muzyką. Ze wspomnień pary, którą na chwilę niedużą połączyło uczucie. Uczucie, które pozostawiło piosenki-perełki. Ale też z tęsknoty do muzykowania z moimi znakomitymi kolegami jazzmanami. Oto nasz jazzowy świat piosenek Agnieszki Osieckiej Jeremiego Przybory” – wyjaśnia genezę albumu wokalistka Joanna Dark.

 

 

Do tego projektu Joanna Dark zaprosiła wybitnych muzyków: Filipa Wojciechowskiego, Pawła Pańtę, Krzysztofa Szmańdę oraz Jerzego Małka. Premiera płyty Joanny Dark z wyborem utworów tego duetu odbyła się 8 października 2021.

Grzegorz Nowicki– poeta, bajkopisarz, antykwariusz, autor zbioru opowiadań i legend „Tak rozmyślał będąc w drodze”, tomików wierszy: „Chciałem zostawić ślad na śniegu”, „Wiersze do czytania”, „Noc i dzień. Słowo i obraz”, „W cieniu słowa”.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama