Rozmowy o „Bezpiecznych Feriach”

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych.

You are currently viewing Rozmowy o „Bezpiecznych Feriach”

W ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas ferii zimowych, zgorzelecka profilaktyk spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu, a dzielnicowi z Zawidowa z uczniami z tamtejszej szkoły.

Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych. Podczas spotkania przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, m.in. o stosowaniu się do regulaminów na lodowiskach, stokach narciarskich i innych miejscach gdzie organizowany jest zimowy wypoczynek, o całkowitym zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, a także o zasadach bezpiecznego kontaktu z osobami obcymi.

Funkcjonariusze zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne oraz Fundacja PZU. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej Polskiej Policji. Link do strony poniżej.

LINK

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama