Wystawa podsumowująca tegoroczny festiwal STRE!FEN

Tegoroczny Festiwal STRE!FEN powoli dobiega końca, ale przed nami jeszcze wystawa podsumowująca ostatnie miesiące. W dniach 30 września – 8 października zachęcamy do jej obejrzenia oraz do wzięcia udziału w bogatym programie wydarzeń towarzyszących.

You are currently viewing Wystawa podsumowująca tegoroczny festiwal STRE!FEN

Wystawa Sztuki Performance? Ależ tak, czemu nie?! Choć nie jest to oczywista propozycja, wystawa jest zaproszeniem do rozmowy o poszczególnych działaniach, sposobach istnienia i dokumentacji dzieła sztuki, ulotności i trwałości.
Kompozycja stre!fen trwała od maja do września – to cała symfonia. Utwór wielowątkowy, rozpisany na kolejne tygodnie i wielu wykonawców, uzupełniających początkowo rozpisaną partyturę. Zaprasza do poszukiwania harmonii, odkrywania dysonansów, poszukiwania rytmu i melodii. Dla każdego widza będzie to inny utwór – to kreatywny i performatywny aspekt tego wystawienniczego przedsięwzięcia.
Leitmotivem tegorocznej edycji były dźwięki. Dźwięki miasta, ciała, otoczenia. Głośne i ciche, oczywiste i niezauważalne, te błahe i te istotne. To również wyzwanie – jak oddać to, co działo się na żywo, z właściwą chwili energią, dynamiką i tempem? Dokumentacja to ważny element sztuki performance, i również o tym opowiada ekspozycja.

Wystawa prezentuje więc przegląd tegorocznych performansów. Złożą się na nią fotografie, wideo, malarstwo, grafika, obiekty i tekst. Towarzyszyć im będą nagrania i akustyczne niespodzianki. Czekamy na gości, którzy lubią być zaskakiwani, poszukają dialogu z nami i sztuką.

 

 

Piątkowy wernisaż uświetni występ Loreny Izquierdo – hiszpańskiej wokalistki, performerki i poetki, jednej z najbardziej wyrazistych postaci berlińskiej sceny muzyki improwizowanej.

Wśród wydarzeń towarzyszących wystawie zaplanowany jest również poniedziałkowy wieczór filmowy brawurowo prezentujący sylwetkę szwajcarskiego artysty Romana Signera w filmie „Walizka Signera“, a także performans Sebastiana Hänela i Emraha Gökdemira w wyjątkowych przestrzeniach na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu. Finisaż, czyli ostatnie godziny wystawy, to z kolei zaproszenie na performatywno- dźwiękowy brunch w swobodnej atmosferze.

 • 30 września – 8 października, Görlitz, Berliner Straße 44
  wystawa podsumowująca działania festiwalowe stre!fen
 • 29 września, 18:00, Görlitz, Berliner Straße 44
  wernisaż: performance Loreny Izquierdo (ES)
 • 2 października, 19:30, Görlitz, Berliner Straße 44
  wieczór filmowy: Signers Koffer, reżyseria Peter Liechti
 • 3 października, 16:00, Zgorzelec, Maratońska 1
  doppel: punkt – performance Sebastiana Hänela i Emraha Gökdemir
 • 8 października, 11:00, Görlitz, Berliner Straße 44
  finisaż, spotkanie i działania na zakończenie

Pełny program i więcej szczegółowych informacji na stronie: streifen-performanceart.de

Przed nami wyjątkowa okazja, aby w ciągu kilku godzin zobaczyć tak wiele różnorodnych działań artystycznych! Zapraszamy.

Festiwal odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Źródło: STRE!FEN e.V.

Loading

Reklama
Reklama