Jezioro Berzdorf – krótsza droga i zmiana sposobu opłat za parkowanie

W piątek, 30 czerwca, po dwuletnim okresie budowy, zostaje oddany do użytku nowy most nad torami kolejowymi przy Blockhausstrasse w Görlitz, który skróci drogę dojazdu nad jezioro Berzdorf przez centrum miasta.

You are currently viewing Jezioro Berzdorf – krótsza droga i zmiana sposobu opłat za parkowanie

Przed tygodniem został natomiast zakończony montaż parkomatów przy promenadzie nad jeziorem Berzdorf na terenie należącym do miasta Görlitz. Wraz z ich uruchomieniem obowiązuje zarządzenie Miasta Görlitz w sprawie opłat za parkowanie przy promenadzie nad jeziorem „Verordnung der Stadt Görlitz über Parkgebühren an der Strandpromenade /Parkgebührenordnung Strandpromenade/“. Parkowanie jest płatne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00 – 20:00 do dnia 3 października 2023 włącznie.

 

 

Opłaty obowiązujące dla samochodów osobowych i motocykli:

  • 2,00 euro (opłata krótkoterminowa) za parkowanie do dwóch godzin
  • 6,00 euro (opłata całodzienna) za parkowanie powyżej 2 godzin. Opłata całodzienna kończy się wraz z wygaśnięciem obowiązku uiszczania opłaty w tym samym dniu.

Opłaty dla samochodów kempingowych/kamperów i wszystkich rodzajów przyczep:

  • 6,00 euro (opłata krótkoterminowa) za parkowanie do dwóch godzin
  • 20,00 euro (opłata całodzienna) za parkowanie powyżej 2 godzin. Ta taryfa całodzienna rozpoczyna się wraz z uiszczeniem opłaty parkingowej i kończy się o tej samej porze dnia następnego.

Sezon letni nad jeziorem Berzdorf – co należy wiedzieć?

Zapraszamy mieszkańców i gości do skorzystania z oferty rekreacyjnej nad jeziorem Berzdorf.

Prosimy o przestrzeganie znaków drogowych i zasad korzystania z kąpielisk oraz wzajemne poszanowanie.

Nadzór ratowniczy nad kąpieliskami sprawuje ponownie Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK).

Komunikacja miejska: Od 1 maja 2023 r. linia autobusowa E kursuje wg letniego rozkładu jazdy od przystanku w Weinhübel do przystanku Deutsch Ossig nad jeziorem. Powstała nowa ścieżka dla pieszych od drogi B99 do początku promenady nad jeziorem.

Parkomaty: Od 23 czerwca przy promenadzie nad jeziorem zostały uruchomione parkomaty. Obowiązuje regulamin opłat parkingowych przy promenadzie nad jeziorem i na terenach przyległych. Parkowanie jest płatne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9 – 20 do 3 października 2023 włącznie.

Co jest dozwolone: Grillowanie tylko w wyznaczonych miejscach, sporty wodne: pływanie, żeglarstwo, windsurfing. Żaglówki mogą wypływać tylko z przystani żeglarskiej Blaue Lagune i w porcie Tauchritz. Windsurfing można uprawiać przy południowym krańcu plaży północno-wschodniej (Nordost-Strand). Po raz pierwszy dozwolone są również łodzie motorowe i statki wycieczkowe. Wszystkie łodzie i statki mogą pływać tylko od wschodu do zachodu słońca (kontakt: port Tauchritz).

Co jest zabronione: Kitesurfing, rozpalanie ognisk w strefie brzegowej.

Źródło: Urząd Miasta Görlitz

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Aaa

    Przyda się odrobina wiedzy, mosty to są nad wodami , nad torami to raczej estakady

  2. Doriss

    Skoro parkomaty to jak to się ma do kart parkingowych, osób niepełnosprawnych??

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama