Wspomnienie świętego Floriana

4 maja we wspomnienie świętego Floriana nasi strażacy tradycyjnie uczestniczyli w uroczystych obchodach powiatowego dnia strażaka w Zgorzelcu.

You are currently viewing Wspomnienie świętego Floriana

Druhowie ze Starego Węglińca wystawili sztandar oddziału gminnego ZOSP RP. Program uroczystości rozpoczął się od przemarszu kompanii honorowej KP PSP w Zgorzelcu, kompanii honorowej OSP, pocztów sztandarowych, oraz wozów strażackich do kościoła świętego Bonifacego gdzie odprawiona została msza święta pod przewodnictwem Kapelana Powiatowego Zgorzeleckich strażaków ks. Macieja Wesołowskiego przy udziale orkiestry dętej KWB Turów.

Po powrocie defiladą na teren komendy powiatowej oficjalne uroczystości rozpoczęły się podniesieniem flagi państwowej, oraz nadaniem sztandaru oddziałowi powiatowemu ZOSP RP.

 

 

Wśród wyróżnionych w tym roku znalazł się naczelnik OSP Stary Węgliniec druh Andrzej Mazurkiewicz, który otrzymał brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa.

W ostatniej części głos zabrali zaproszeni goście dziękując strażakom za służbę, ofiarność, czas poświęcony na pomaganie oraz życząc przedewszystkim bezpiecznych działań ratowniczych i nieustępliwości w dążeniu do założonych celów.

Uroczystości zakończyła defilada i pokaz samochodów strażackich powiatu Zgorzeleckiego
Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w mszy świętej w kościele w Starym Węglincu odprawionej przez ks. Krzysztofa Żądło w intencji strażaków ich rodzin.

Źródło: OSP Stary Węgliniec

Loading

Reklama
Reklama