Gminne Obchody Dnia Strażaka 2023

6 maja delegacja druhów ze Starego Węglińca wraz z młodzieżową drużyną pożarniczą wzięła udział w uroczystościach 75-lecia powstania OSP w Czerwonej Wodzie i jednocześnie gminnych obchodach dnia strażaka.

You are currently viewing Gminne Obchody Dnia Strażaka 2023

Święto strażaków rozpoczęło się mszą świętą, odprawioną przez ks emeryta Mieczysława Panońko – wieloletniego kapelana strażaków powiatu zgorzeleckiego oraz ks. Krzysztofa Sikorę – proboszcza parafii.

Uroczysty przemarsz ulicami miejscowości na plac apelowy przy remizie OSP otworzył oficjalną część, w której odznaczeni i wyróżnieni zostali nasi druhowie:

– dh Tomasz Piasecki – Wysługa 25 lat członkostwa w OSP
– dh Marek Pluciński – Wysługa 10 lat członkostwa w OSP
– dh Andżelika Wiciak oraz dh Anna Dróżdż – wyróżnienie burmistrza

Gminy i Miasta Węgliniec za wkład w rozwój jednostki i pracę na rzecz gminnego ruchu strażackiego.

Prezes OSP dh Zbigniew Zieliński złożył na ręce prezesa zarządu OSP w Czerwonej Wodzie gratulacje z okazji tego pięknego jubileuszu, dziękując za zaproszenie.

Podczas obchodów osłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą rocznicę 75 lecia powstania jednostki. Nadano proporzec MDP w Czerwonej Wodzie, oraz medal zasłużony dla powiatu zgorzeleckiego dla OSP w Czerwonej Wodzie.

Nie zabrakło również przemówień zaproszonych gości.

Po zakończeniu części oficjalnej pododdziały udały się do parku na poczęstunek, gdzie oddano salut wodny z działek znajdujących się na pojazdach zaproszonych jednostek.

Źródło: OSP Stary Węgliniec

Loading

Reklama
Reklama