Wojna cenowa Biedronka – Lidl

Biedronka toczy wojnę cenową z Lidlem, ale ma też otwarty front walki z pracownikami, którzy domagają się lepszych warunków pracy.

You are currently viewing Wojna cenowa Biedronka – Lidl

ysiące pracowników Biedronki podpisało się pod petycją do władz sieci. Wśród trzech najważniejszych postulatów jest m.in. zwiększenie obsady w sklepach. Jeśli w ciągu dwóch tygodni Biedronka nie odniesie się do postulatów, ma się rozpocząć spór zbiorowy.

Zakończyła się zbiórka podpisów pod petycją skierowaną do zarządu Biedronki i jej właściciela, portugalskiej Grupy Jeronimo Martins, a zawierającą żądanie poprawy warunków pracy załogi dyskontowej sieci” — informuje portal WiadomościHandlowe.pl.

 

 

Z informacji przekazanych przez przewodniczącą NSZZ Solidarność w Biedronce wynika, że pod petycją podpisało się 4 tys. pracowników, czyli około 5 proc. załogi. Według przewodniczącej „to relatywnie sporo”.

Jeśli w ciągu dwóch tygodni Biedronka nie odniesie się do postulatów zawartych w tej petycji, ma się rozpocząć spór zbiorowy.

Pracownicy Biedronki są zmęczeni „pracą ponad siły” za wynagrodzenie niewiele wyższe od płacy minimalnej. Domagają się zwiększonej obsady poszczególnych sklepów, wprowadzenia premii dla pracowników lady mięsnej i zbiorowej podwyżki wynagrodzeń.

Wiadomości Handlowe zauważają, że choć treść petycji znana jest już od kilku tygodni, Biedronka jak dotąd nie chciała się oficjalnie odnieść do postulatów.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama