Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Seniora 2023 w Zgorzelcu

Dnia 20 października br. w Zgorzeleckim Domu Kultury odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Seniora organizowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu i Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. W tym wyjątkowym wydarzeniu o charakterze edukacyjno-kulturalnym wzięli udział zaproszeni seniorzy – mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego oraz przedstawiciele wielu organizacji i instytucji działających na rzecz zdrowia i osób starszych.

You are currently viewing Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Seniora 2023 w Zgorzelcu

Honorowy patronat nad obchodami objął Pan Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec.

Wszystkich przybyłych powitała Pani Małgorzata Sienkiewicz – Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu, która życzyła seniorom zdrowia, wielu lat życia wypełnionego radością, satysfakcją oraz szacunkiem i miłością najbliższych.

W kolejnych wystąpieniach Pan Andrzej Kellner – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu, Pan Artur Bieliński – Starosta Zgorzelecki, Pan Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Pan Piotr Machaj – Wójt Gminy Zgorzelec, przekazali seniorom osobiste życzenia, aby czas zwany potocznie „jesienią życia” był dla nich pogodny, słoneczny i radosny.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji ekspertów, którymi byli przedstawiciele Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Pani Joanna Mierzwińska, Państwowego Powiatowego inspektora Sanitarnego w Zgorzelcu – Pani Dorota Szczepańska, Wielospecjalistycznego Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu – Pan Marcin Wolski.

Jednocześnie był to czas kiedy można było zapoznać się z najnowszymi trendami i wytycznymi w zakresie zdrowego stylu życia, biorąc udział w indywidualnych poradach, którym towarzyszyły badania podstawowych parametrów zdrowotnych.

 

 

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Seniora były nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o profilaktyce chorób, ale także do integracji środowiska osób starszych i nawiązania kontaktów.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć występów artystycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież szkół z powiatu zgorzeleckiego. W programie wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni oraz Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu.

Seniorzy bawili się śpiewająco i tanecznie, a przede wszystkim z humorem przy akompaniamencie Kapeli Tacy Sami z Sulikowa. Goście mogli spróbować zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. E. Plater w Zgorzelcu. Całości dopełniła „Biesiada” przy suto zastawionych stołach, która była doskonałą okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz poglądów.

Drodzy Seniorzy!!! W imieniu organizatorów cieszymy się bardzo, że mogliśmy wspólnie z Wami świętować ten wyjątkowy dzień.

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama