Co oznacza znak z zieloną falą widoczny na drogach w Niemczech?

Na niemieckich drogach zawitał nowy znak z którym wiele osób ma problem: nie wiadomo, co oznacza. Przedstawia zieloną falę wyświetlaną na cyfrowym wyświetlaczu, co jest sporą nowością wśród znaków dostępnych w niemieckim kodeksie drogowym.

You are currently viewing Co oznacza znak z zieloną falą widoczny na drogach w Niemczech?

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w Niemczech może być nie lada wyzwaniem. Liczne znaki drogowe, których znaczenia nie są zawsze jasne, utrudniają poruszanie się po niemieckich drogach. Ostatnio, na niektórych skrzyżowaniach, można napotkać stosunkowo nowy znak cyfrowy wprowadzający kierowców w niemałe zakłopotanie.

 

Znak drogowy z zieloną falą przedstawia zalecaną prędkość na górnym panelu, natomiast na dolnej części widać symbolizującą zieloną falę mówiącą o tym, iż w momencie zastosowania się do zalecanej prędkości będzie można przejechać dany odcinek drogi płynnie, bez stania w korkach czy na czerwonym świetle.

Zdjęcie przedstawiające znak drogowy z zieloną falą coraz częściej spotykany na niemieckich drogach.

Nowy znak widoczny jest głównie przy dojazdach do skrzyżowań ze wzmożonym ruchem. Ma on zapewnić między innymi w godzinach szczytu płynny ruch na odcinkach drogi, które w określonym czasie odnotowują wzmożony ruch pojazdów.

Źródło: mypolacy.de

Loading

Reklama
Reklama