Wiceminister Marzena Machałek z wizytą w Emilce

Dzisiaj w ZSP Emilka Zgorzelec odbyła się wizyta Wiceminister Edukacji i Nauki Marzeny Machałek

You are currently viewing Wiceminister Marzena Machałek z wizytą w Emilce

Wiceminister powitała dyrekcja szkoły z dyrektor Moniką Listwan na czele oraz Starostą Zgorzeleckim Arturem Bielińskim oraz Wicestarostą Mirosławem Fiedorowiczem.

W ramach wizyty odbyła się konferencja prasowa, podczas której poruszone zostały niezwykle ważne tematy związane z rozwojem kształcenia branżowego.

To właśnie w zgorzeleckiej „Emilce” zostaną utworzone nowoczesne, w pełni wyposażone pracownie zawodowe z dziedziny energetyka, na które powiat zgorzelecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 milionów zł.

 

 

Branżowe centrum ma pełnić funkcję edukacyjno-szkoleniową, integrująco-wspierającą, innowacyjno-rozwojową i doradczo-promocyjną, zgodnie z założeniami projektu korzystać z niego będą uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy oraz pracownicy branż.

Cieszymy się, że szkoła, której organem prowadzącym jest powiat zgorzelecki, ma duże znaczenie w obszarze edukacji i rozwoju zawodowego.

Wspólnie dążymy do zapewnienia młodym ludziom odpowiednich narzędzi i szansy na zdobycie cennych umiejętności potrzebnych na rynku pracy.

 

Źródło: Powiat Zgorzelecki

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Zalpl

    Postulatów 0 tak samo jak p. Radzięta. Może opowiedzą, co robili przez ostatnie 4 lata, jakie ustawy poparli? Polaków nie obchodzą obietnice, ale ich spełnianie. A to można pokazać tylko na przykładzie konkretnych głosowań.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama