Nadanie Sztandaru Europejskiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Zgorzelcu

W dniu 26.10.2023 r. w Europejskim Liceum Ogólnokształcącym w Zgorzelcu odbyły się uroczystości z okazji nadania sztandaru.

You are currently viewing Nadanie Sztandaru Europejskiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Zgorzelcu

Nadanie sztandaru to moment niezwykle ważny i symboliczny w historii każdej placówki oświatowej. Sztandar to symbol jedności, dumy i wartości, które przenoszone są z pokolenia na pokolenie. Symbol ten przypomina o potrzebie kształcenia młodych umysłów, rozwijania pasji i budowania wartościowych relacji społecznych. To znak, który łączy zarówno obecnych uczniów Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, jak i tych, którzy opuścili już jego progi. Nadany sztandar będzie reprezentował szkołę podczas najważniejszych wydarzeń, uroczystości patriotycznych i apeli.

W wydarzeniu udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik, Przedstawiciel Biura Poselskiego Minister Edukacji Marzeny Machałek, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście z Polski i Niemiec.

 

 

Podczas uroczystości Ks. dziekan Jan Kułyna poświęcił sztandar. Kolejnym etapem uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru oraz przekazanie go dla społeczności szkolnej. Dyrektor szkoły zaprezentował wszystkim zebranym sztandar po czym oddał go pocztowi sztandarowemu uczniów szkoły.

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Zgorzelecki podkreślił, jak ważnym symbolem jest sztandar, który reprezentuje najważniejsze wartości, a barwy i Orzeł obligują nas do pracy na rzecz naszej ojczyny. Życzył również wszystkim uczniom, zarówno obecnym, jak i absolwentom, by z dumą kontynuowali ścieżkę nauki, ambitnie dążąc do swoich celów i rozwijając swoje umiejętności. Wyraził ufność, iż Europejskie Liceum Ogólnokształcące będzie nadal rozwijać się i inspirować kolejne pokolenia uczniów do osiągania najwyższych standardów w edukacji.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne.

 

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. bolo

    kiedys byly to 'mogilki’. stara gwardia różnych co lepszych roczników to by pokazała wam prawdziwe uroczystosci.. a ci dzisiejsi uczniowie pinglarze to by samochodziki po korytarzu robili i inne ciekawe..zadania

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama