WĘGLINIEC – 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.     To dla Nas Polaków radosny dzień patriotycznego świętowania. Państwo i Ojczyzna – te słowa […]

You are currently viewing WĘGLINIEC – 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

 

 

To dla Nas Polaków radosny dzień patriotycznego świętowania. Państwo i Ojczyzna – te słowa często w naszej przeszłości rozmijały się ze sobą. Dziś również tego doświadczamy. Dlatego tak ważne jest, gdy Ojczyzna jest niepodległa, a polskie państwo demokratyczne, należy podejmować wszelkie możliwe wysiłki na rzecz bezpieczeństwa i prestiżu Polski. Nie wstydźmy się swojej Ojczyzny! Jest wspaniała i możemy się różnić, poglądami spierać ale niech zawsze łączy Nas dobro i pomyślność Rzeczypospolitej i dobro Nas wszystkich. Również naszej małej ziemi węglinieckiej.

Dziękuję za wspólne świętowanie i za organizację pięknego patriotycznego manifestu!

Źródło: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu

Loading

Reklama
Reklama