WĘGLINIEC – Zbudują salę gimnastyczną w Czerwonej Wodzie!

W dniu 08.05.2023 r. została podpisana umowa na kompleksowe zrealizowanie inwestycji z konsorcjum GM Roads Polska z Oleśnicy i „Secundo Fors” ze Zgorzelca.

You are currently viewing WĘGLINIEC – Zbudują salę gimnastyczną w Czerwonej Wodzie!

Tak ogromnej finansowo inwestycji nasza gmina nigdy nie realizowała. Wartość podpisanej umowy wynosi aż , mln złotych. Nie byłoby to absolutnie możliwe gdyby nie pozyskane dofinansowanie w kwocie , mln złotych z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Powstanie w pełni wyposażony niskoemisyjny obiekt o powierzchni zabudowy 1134m2 z ogrzewaniem gazowym(powstanie kotłownia, która będzie ogrzewała również szkołę) wraz z instalacją fotowoltaiczną.

 

 

A w co będziemy mogli pograć? Oczywiście wiele zależy od wyobraźni naszych kreatorów zajęć sportowych, ale bezwzględnie dostępne będzie boisko do siatkówki, koszykówki, tenisa, piłki nożnej i ręcznej, unihokeja a także ścianka wspinaczkowa! Nie zabraknie również siłowni.

Poza samym obiektem głównym zbudujemy na 400m2 nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią gumową. A także ciągi piesze i drogę dojazdową, miejsca postojowe, zewnętrzne oświetlenie czy zagospodarowanie terenu zielonego.

Pierwsze prace w terenie rozpoczną się w okresie wakacyjnym.

Źródło: facebook.com/mariusz.wieczorek

Loading

Reklama
Reklama