Webinar – autyzm, różne perspektywy cz.1

Już w najbliższą sobotę, 22.04, o godz. 19.00, Burmistrz Miasta Zgorzelec i Fundacja Autilio zapraszają na bezpłatny webinar szkoleniowy „Autyzm – Różne perspektywy”. Jego bohaterem i moderatorem będzie dziewiętnastoletni Mikołaj, zgorzelecki licealista dotknięty autyzmem, który opowie o swojej codzienności i jej wyzwaniach.

You are currently viewing Webinar – autyzm, różne perspektywy cz.1

Będzie to rozmowa o specyfice rozwoju i funkcjonowaniu osób w spektrum autyzmu i o niełatwej drodze jaką Mikołaj musiał przejść, aby być tu gdzie jest. Młody człowiek podzieli się swoim doświadczeniem. Wyjaśni jak ważne i dlaczego jest, aby pomagać, starać się rozumieć i wspierać!!!  Moderatorką i gospodynią spotkania będzie Dorota Pikulicka, Prezes Fundacji Autilio – oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

 

 

To pierwszy z trzech webinarów, które Fundacja Autilio organizuje w ramach projektu dofinansowanego kwotą 20 tysięcy zł ze środków Urzędu Miasta Zgorzelec. Opracowane przez fundację webinary pokażą nam problem autyzmu z trzech różnych perspektyw: młodego człowieka dotkniętego autyzmem, rodziców dziecka autystycznego oraz nauczycieli, którym przybywa uczniów w spektrum autyzmu. Ogólnodostępne, bezpłatne spotkania on-line to kolejne działanie, które ma przybliżyć mieszkańcom naszego miasta problematykę autyzmu, pokazać co ogranicza osoby dotknięte zaburzeniami w spektrum autyzmu, jakie są potrzeby i oczekiwania osób z zaburzeniami i trudnościami rozwojowymi. Ostatni z webinarów, adresowany przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów, będzie spotkaniem ze specjalistami, którzy podpowiedzą jak doskonalić metody pracy z uczniami dotkniętymi spektrum autyzmu.

Dostęp do transmisji na żywo: WEBINAR

Informacje o kolejnych terminach zostaną podane na stronie autilio.pl i zgorzelec.eu

Ilustracja: Praca Amandy Popiół, uczestniczki konkursu plastycznego „Autyzm to takie coś… – edycja 2022”

Loading

Reklama
Reklama