Walka z ZZSK – pomóżmy Dorocie zrobić krok bez bólu

Pomóżmy Dorocie żyć bez bólu by mogła ze spokojem patrzeć jak dorastają jej dzieci i za nimi nadążyć.

You are currently viewing Walka z ZZSK – pomóżmy Dorocie zrobić krok bez bólu

Opis zrzutki
Wszystko w życiu naszej Doroty toczyło się jak w większości zwykłych polskich rodzin. Kochająca mama dwójki dzieci, żona, zawsze uśmiechnięta i ciesząca się życiem. Młoda kobieta, oddana rodzinie. Nic nie wskazywało na to, że przyjdzie chwila w której będziemy pisać opis tej zbiórki, a życie dla niej straci sens poprzez wykańczający ją ból.

Czerwiec 2021 roku – możemy uznać, za początek tych nieszczęśliwych zdarzeń. Tragiczna i nagła śmierć ukochanego taty. Początki objawów związanych z zaburzeniami pracy serca. Jesień tego samego roku przyniosła pierwszy atak tężyczkowy w trakcie prowadzenia samochodu. Diagnostyka. Poszukiwania, które trwały. Lekarze negujący objawy. W międzyczasie przechorowanie Covidu. Powikłania – zakrzep w nodze.

 

 

 

W wyniku silnej zakrzepicy doszło do uszkodzenia mięśnia od kostki aż po kolano – diagnoza to rabdomioliza mięśnia . Aby móc jakkolwiek się poruszać Dorota zmuszona jest wspomagać się kulami. Przyszły kolejne ataki takie jak utrata przytomności, światłowstręt, bardzo mocna nadwrażliwość na światło, bóle głowy. Kolejna diagnoza brzmiąca- nieoperacyjny guz mózgu nazywający się naczyniak włośniczkowaty. Czas mijał a życie Doroty upływało w codziennym cierpieniu. Kule stały się jedyną możliwością aby zrobić kilka kroków w codziennym funkcjonowaniu. Zamieszkując w Świętoszowie w bloku na czwartym piętrze walką stało się samodzielne zejście na dół. Prawdę mówiąc nie jesteśmy w stanie wyliczyć ilości specjalistów, badań, które musiała przejść i pokryć prywatnie koszta aby po wielu miesiącach zmagań usłyszeć poprawną diagnozę.

Od listopada 2021 roku aż do teraz – kwiecień 2023 roku diagnoza wybrzmiewająca Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa, Tężyczka oraz Neurobolrioza. ZZSK to inaczej choroba Bechterewa, jest stanem zapalnym który może zaczynając od kręgosłupa przenieść się na każdy staw w ciele. W przypadku Doroty choroba postępuje bardzo agresywnie i szybko, czego przyczyną jest dodatkowy przebieg Neuroboleriozy oraz Tężyczki. Lekarz powiedział wprost – „ciężki przypadek”.

Celem zbiórki jest pomoc Dorocie w uzbieraniu funduszy na leczenie biologiczne i długotrwałą rehabilitację, ponieważ jej organizm nie reagował na żadne antybiotykoterapie a także sterydy. Ogromny ból fizyczny, nieustające drżenia całego ciała, codzienna gorączka od stanu zapalnego, potrzeba pomocy przy najzwyklejszych czynnościach takich jak chociażby odkręcenie butelki z wodą, ubranie się czy przejście w mieszkaniu z sypialni do kuchni zabiera Dorocie uśmiech i życie. Każdego dnia ból rośnie a choroba atakuje kolejne stawy, postępuje w mgnieniu oka.

https://zrzutka.pl/tvbpvf?fbclid=IwAR2NGd397mvnZRoS2jOIobZCDjeBbRt19M7DNzRePpBUWOxVCxL-Ea6aDG0

 

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. anonim

    Powodzenia i zdrowia

  2. Zdrowia

    Niech się pani nie da! To okropna choroba. My ludzie pomożemy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama