Pierwsze takie wydanie Wiadomości w TVP

Widzowie TVP ze względu na zmiany w mediach publicznych mogli być w środę wyjątkowo głodni informacji. Stąd oczekiwanie na godz. 19.30, gdy emitowane jest główne wydanie Wiadomości. Zaczęło się nietypowo i po krótkim komunikacie się skończyło. Prawdziwy powrót Wiadomości dopiero w czwartek.

You are currently viewing Pierwsze takie wydanie Wiadomości w TVP

W środę tuż po godzinie 11.00 zniknął w telewizji sygnał TVP Info. „Koniec TVPiS. TVP info wyłączone” — skomentowała Platforma Obywatelska. Od tamtej pory na kanale TVP Info obserwowaliśmy programy z TVP1. Równocześnie ze stacji TVP zniknęły serwisy informacyjne takie jak Teleexpress i Panorama.

Po południu w siedzibie telewizji pojawili się nowi ludzie odpowiadający za serwisy informacyjne i publicystykę. Wydawało się, że jest szansa na wyemitowanie chociaż wieczornego, głównego wydania Wiadomości.

Punktualnie o 19.30 zobaczyliśmy nowego dziennikarza TVP Marka Czyża.

— Mogą państwo oczekiwać wyjaśnień. Żaden obywatel nie ma obowiązku wsłuchiwać się w propagandę — rozpoczął Czyż.

Podkreślił, że każdy obywatel ma prawo żądać rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego „od jutra Wiadomości będą prezentowały fotografie dnia, a nie obraz, bo to nie jest to samo”.

— Obraz w tych studiach przez osiem lat malowano dobranymi farbami. Chcemy zaproponować czystą wodę, która nie niesie nachalnych smaków. To się teraz zaczyna — zapowiedział Marek Czyż.

Wyjaśnił, że dzisiaj Wiadomości w normalnej postaci nie będzie, ale od jutra wrócą w nowej, lepszej wersji. Po tym krótkim komunikacie środowe „wydanie” Wiadomości się zakończyło.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama