V edycja Międzypokoleniowego Konkursu Pieśni Patriotycznej

W czwartkowe popołudnie, 9 listopada, w siedzibie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Życzliwych w Zgorzelcu odbyła się V edycja Międzypokoleniowego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

You are currently viewing V edycja Międzypokoleniowego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Konkurs organizowany jest cyklicznie przez Stowarzyszenie Eurocentrum Kobiet, przy udziale Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Życzliwych oraz wsparciu Gminy Miejskiej Zgorzelec.

W tegorocznym konkursie „Śpiewamy dla Niepodległej” udział wzięło 19 wykonawców, prezentujących się w czterech kategoriach. Na widowni gościło blisko 80 widzów.

 

 

Widać było ogrom pracy i serca włożony w przygotowania występów, co nie ułatwiło pracy jury.  Oczekiwanie na wyniki konkursu umilił przybyłym kierownik zespołu Łużyczanie, porywając do  wspólnego śpiewania. Po niełatwych obradach, udało się wyłonić zwycięzców. A zostali nimi:

W kategorii dzieci młodszych (klasy 1-4) zwyciężyła Amelia Baziuk. Wyróżnienie przypadło Marcelinie Pieńkowskiej.

W kategorii dzieci starszych (klasy 5-8) najlepszy okazał się Mariusz Karmasz, wyróżniono zaś Julię Sadowską.

Wśród juniorów, czyli uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Maja Burzmińska, wyróżnienie zdobyła Vanessa Nowacka.

W kategorii seniorzy konkurs wygrała Lidia Rodziewicz, wyróżnienie otrzymał Bogdan Kobes.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wzruszające występy. Cieszymy się, że pielęgnowanie pamięci o walczących o niepodległość nie ma metryki.
Pamięć o bohaterach naszej historii jest dziedzictwem, które musimy przekazywać z pokolenia na pokolenie, a dzięki takim inicjatywom przekaz ten pozostanie silny i niezachwiany.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama