BOGATYNIA – Miedzianka oczyszczona

Kończą się prace konserwacyjno-utrzymaniowe w obrębie cieku Miedzianka realizowane przez Wody Polskie Nadzór Wodny w Zgorzelcu. Odbiór wykonanych czynności zaplanowano na 25 października.

You are currently viewing BOGATYNIA – Miedzianka oczyszczona

Zakres prac obejmował wykoszenie porostów i zakrzaczeń z dna cieku, udrożnienie z roślin korzeniących w dnie w obrębie jazów i stopni, usunięcie odsypiska, wykonanie muru oporowego z kamienia przy ulicy Kościuszki 3 oraz zebranie odpadów. Koszt zadania wyniósł 88 tysięcy złotych.

 

 

Oczyszczanie koryta cieku pokazało także ogrom zaśmiecenia rzeki. Podczas realizowanych działań usunięto odpady wielkogabarytowe (lodówka, tapczan, wózek sklepowy), części samochodowe, opony, worki ze śmieciami domowymi, butelki i opakowania plastikowe oraz szklane i inne śmieci.
Wody Polskie Nadzór Wodny w Zgorzelcu apeluje do mieszkańców odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, aby zaprzestali dalszego celowego zaśmiecania swojego sąsiedztwa:

Wyrzucanie śmieci do rzek i na brzegi cieków to olbrzymie zagrożenie skażenia wód, niebezpieczne bezpośrednio dla ludzi mieszkających przy rzece, jak i dla przyrody. Naukowcy biją na alarm, ponieważ tworzywa sztuczne, ścieki i inne substancje mogą prowadzić do trwałego skażenia wód oraz środowiska. Problem jest obserwowany na całym świecie, ale w naszym kraju powszechne zaśmiecanie rzek, jezior, ale także lasów, gór i innych miejsc rekreacji można skutecznie zwalczyć za pomocą zmiany zachowania i mentalności społeczeństwa.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama