Trzeźwy poranek

Wczoraj zgorzeleccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Jest to jedna z wielu akcji organizowanych w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, między innymi poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom.

You are currently viewing Trzeźwy poranek

Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 487 kierujących. Podczas działań wyeliminowano z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących i dwóch którzy prowadzili pomimo sądowych zakazów.

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów jak i pieszych. Alkohol powoduje szereg zmian w organizmie, między innymi powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, pogarsza się koordynacja ruchów, wydłuża się czas reakcji. Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem na drodze nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Wczoraj od wczesnych godzin policjanci ruchu drogowego zgorzeleckiej komendy prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem policyjnych działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali 487 kierujących. W wyniku działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Dwóch prowadziło pomimo sądowych zakazów.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Jacek

  Zrobili korek od Radomierzyc do Osieka, wielu spóźniło się do pracy, pomysł dobry, ale realizacja kiepska. Kilka samochodów skręciło na stacje paliw, kilku zawróciło nikt ich nie skontrolował

  1. yedzie Lookass

   ja nie pije w trakcie jazdy, ale nosze w aucie aby umilić pasażerom wojaże

 2. Załamany

  Redakcjo kochana przywróćcie starą wersje tej strony, ta nowa to tragedia i masakracja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama