BOGATYNIA – „Międzynarodowy Dzień Ziemi”

Dnia 19.04.2024 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach polsko–czeskiego projektu pn. „Przedszkola Trójstyku” odbył się „Międzynarodowy Dzień Ziemi”.

You are currently viewing BOGATYNIA – „Międzynarodowy Dzień Ziemi”

Dzieci z Polski, Czech i Niemiec uroczyście powitał w 3 językach Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz wręczył im słodkie upominki.

Podczas zabawy przedszkolaki zaprezentowały przygotowane na ten dzień eko-parasole i piosenki dotyczące naszej planety, ekologii, warzyw i zwierzątek.

Wystąpiły przedszkola z Bogatyni:

– Przedszkole Publiczne nr 5 (grupy Krasnale, Jeżyki, Flażolety oraz Żółwiki),
– Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju,
– Zespół szkolno – przedszkolny w Porajowie,
– Przedszkole Publiczne nr 6,
– Przedszkole Publiczne nr 3 z oddziałami integracyjnymi,
– Przedszkole Publiczne nr 4,
– Przedszkole Publiczne nr 7.

Przedszkola z Hrádka nad Nisou:

– MŠ Liberecká,
– MŠ Oldřichovská,
– MŠ Donín.

Przedszkole z Zittau:

– Integrative Kindertagesstätte Blumenkinder.

 

 

Po zakończonych występach maluchy wzięły udział w animacjach oraz zabawach integracyjnych przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA – Oddział w Bogatyni. Wszystkim dzieciom zapewniono posiłek. Na potrzeby działania zostały zakupione pufy dziecięce oraz drzewko owocowe, które będzie posadzone na terenie Przedszkola Publicznego nr 5, które czuwało nad programem całej imprezy na czele z panią dyrektor Marzeną Dragan, a przy organizacji działania pomógł Bogatyński Ośrodek Kultur. Działanie wzmocniło współpracę przedszkoli trójstyku oraz międzynarodową integrację dzieci i ich opiekunów.

Projekt pn. „Przedszkola Trójstyku” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Program Interreg Republika Czeska – Polska 2021-2027.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama