Trzech drogowych przestępców zatrzymanych minionej doby

Minionej doby na drogach powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości i jednego z sądowymi zakazami.

You are currently viewing Trzech drogowych przestępców zatrzymanych minionej doby

Pierwszy z drogowych przestępców został zatrzymany na jednej z ulic w Zgorzelcu przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy. Podczas kontroli 31-letniego kierującego pojazdem marki Seat okazało się, że posiada on trzy sadowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Kolejny wpadł podczas czynności w związku ze zdarzeniem drogowym. Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku zostali powiadomieni o kierującym, który wjechał w ogrodzenie jednej z posesji w gminie. Funkcjonariusze od 70-letniego kierującego pojazdem marki Opel wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w organizmie ma ponad dwa promile.

 

 

Ostatni z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez policjantów z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu. Podczas podjętej kontroli drogowej okazało się ,że 33-letni kierujący pojazdem marki Audi nie tylko jest nietrzeźwy, ale również nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz wszyscy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama