Policyjne podsumowanie tygodnia

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 315 interwencji.

You are currently viewing Policyjne podsumowanie tygodnia

W okresie od 13 do 19 lutego 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 315 interwencji oraz wylegitymowali 1044 oso.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 22 sprawców przestępstw, a także 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 5 kierujących w stanie nietrzeźwości i 3 pod wpływem narkotyków. 10 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów.

Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku i 19 kolizji drogowych.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mecenas

    Piszecie bzdury i osoby niestety nieobeznane z obowiązującymi doktrynami prawa a także orzecznictwem SN poddają się bezcelowym kontrolom jak owce na rzeź. W obecnym prawodawstwie nie ma czegoś takiego jak bezprawna rutynowa kontrola drogowa lub osobista na mieście! Musi zaistnieć konkretny powód polegający na popełnieniu wykroczenia bądź przestępstwa. Prawidłowo jadący pojazd zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz Rzecznika Praw Obywatelskich nie ma prawa być zatrzymany. Każdy kierowca takiego pojazdu może odmówić legitymowania nie ponosząc żadnych sankcji prawnych/ vide -Wyrok Sądu Najwyższego a także art.51 ust. 1 i 2 Konstytucji RP ! A ściemy o artykule 15, że kontrolują na podstawie tego artykułu to istna bzdura- on jest nawiązaniem do artykułu 14 który wyraźnie precyzuje kiedy można poddać osobę legitymowaniu a więc podejrzanego o przestępstwo bądź wykroczenie, więc nie można bezprawnie zatrzymać prawidłowo jadący pojazd lub idącego człowieka. Wtedy właśnie ów funkcjonariusz popełnia przestępstwo z art. 231 kk. Należy o tym uświadamiać ludzi! Przestańcie ludzi wprowadzać w błąd i robić 2 Białoruś. Czasy milicji i jej komunistyczny zamordyzm dawno minęły.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama