Policjanci ostrzegają!

Pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się sytuacje, gdzie przestępcy podając się za policjantów wyłudzają pieniądze.

You are currently viewing Policjanci ostrzegają!

Jedna z seniorek naszego miasta padła ofiarą oszustów. Do 77-latki zadzwoniła kobieta i podając się za policjantkę poinformowała seniorkę, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i aby uniknąć aresztu musi wpłacić pieniądze. Niestety seniorka uwierzyła w przedstawioną przez oszustów historię i przekazała obcej kobiecie 20 tysięcy złotych.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie jakiejkolwiek gotówki! W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

 

 

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków, samotnie mieszkających sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama