Policyjne posumowanie świątecznego okresu

W tym okresie policjanci interweniowali 167 razy. Zatrzymali 5 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw i 5 osób poszukiwanych. Na terenie powiatu zgorzeleckiego doszło do 1 wypadku drogowego i 21 kolizji.

You are currently viewing Policyjne posumowanie świątecznego okresu

Okres świąt to dla policjantów wszystkich pionów czas intensywnej pracy. Od godziny 6:00 w sobotę do dnia dzisiejszego do godziny 10:00 policjanci prowadzili działania pn. Bezpieczne Święta”. Podczas tych pięciu dni, funkcjonariusze z „drogówki” starali się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym drogami naszego powiatu. Szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, czy podczas jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz to, w jaki sposób przewożenie są dzieci. Dokładnej kontroli policjanci poddawali także stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców.

W tym okresie na drogach naszego powiatu doszło do 1 wypadku drogowego oraz 21 kolizji. Do wypadku doszło wczoraj, to jest 26 grudnia po godzinie 15:00 na drodze wojewódzkiej numer 352 w miejscowości Działoszyn. Policjanci ustalili, że 37-letnia kierująca pojazdem marki BMW, która podróżowała wraz z 78-letnią pasażerką, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki marki Opel. 31-letni kierujący oplem podróżował wraz z 31-letnią pasażerka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia w wyniku odniesionych obrażeń trafili do szpitala.

 

 

Podczas świątecznych dni na terenie naszego powiatu policjanci interweniowali 167 razy i wylegitymowali 420 osób. Zatrzymali 5 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ściągania oraz 5 osób podejrzewanych o dokonanie rożnego rodzaju przestępstw.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości oraz rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Reklama
Reklama