PIEŃSK – Tak bogatej oferty EuRegioKom dla mieszkańców gminy Pieńsk jeszcze nie było!

O wypowiedź poprosiłem Panią dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku Joannę Winnicką.

You are currently viewing PIEŃSK – Tak bogatej oferty EuRegioKom dla mieszkańców gminy Pieńsk jeszcze nie było!

Aby stworzyć ciekawą ofertę dostosowaną do potrzeb odbiorców należy najpierw te potrzeby poznać. Dlatego kilka tygodni temu zaprosiliśmy mieszkańców gminy Pieńsk do udziału w ankiecie. Była ona dostępna w siedzibie EuRegioKom oraz na fanpage’u na facebooku. Pytania dotyczyły m.in. jak oceniana jest dotychczasowa oferta zajęć oraz organizowane wydarzenia, czego brakuje, jakie jest „zapotrzebowanie” na konkretne warsztaty, itp.

Po analizie odpowiedzi doszliśmy do wniosku, że należy zadbać o rozszerzenie zajęć dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza ruchowych, a także zaproponować formę zajęć dla dorosłych. Chcieliśmy także, aby zajęcia były prowadzone przed specjalistów z danej dziedziny – osoby wykwalifikowane, z odpowiednimi kompetencjami. Nie było łatwo, gdyż większość profesjonalistów ma tak wypełniony kalendarz, że trudno znaleźć czas na dodatkowe zajęcia. Jednak udało nam się. Po kilkudziesięciu telefonach i wielu rozmowach znaleźliśmy instruktorów, którzy od września podejmą z nami współpracę.

Najszersza oferta i najbardziej zróżnicowana jest oczywiście dla dzieci. Podczas zajęć najmłodsi będą mieć możliwość rozwijania swoich pasji i talentów, wspierana będzie także koordynacja ruchowa, manualność, a nawet umiejętność posługiwania się narzędziami. Jest kilka nowych zajęć – m.in. kicboxing, balet, majsterkowanie czy też Akademia Rozwoju. Część zajęć jest dla dzieci już od 4 lat, a sensoplastyka nawet od 3 lat, uważam więc, że sprostaliśmy oczekiwaniom mieszkańców jeśli chodzi o maluchy. Ciekawą propozycję stanowią warsztaty z konstrukcji 3D, podczas których powstawać będą miniaturowe budynki Pieńska, a docelowo chcielibyśmy stworzyć makietę miasta. Kontynuowane będą także dotychczasowe zajęcia, czyli warsztaty teatralne, wokalne, taneczne, nauka gry na instrumentach i zajęcia plastyczne.

Oferta dla dorosłych jest mniej rozbudowana, ale konkretna. Taniec latino solo dla pań, zajęcia wokalne, zajęcia plastyczne, aerobik, joga – stawiamy głównie na ruch, gdyż większość osób prowadzi siedzący tryb życia. W zanadrzu mamy jeszcze zajęcia dla seniorów, szczegóły oferty poznają Państwo we wrześniu.

Mam nadzieję, że odpowiedź na naszą ofertę będzie pozytywna, a popołudnia oraz soboty spędzone w ciekawy sposób przyniosą wszystkim radość, energię i satysfakcję – Joanna Winnicka

 

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do udziału w zajęciach, które od września odbywać się będą popołudniami i w soboty w EuRegioKom w Pieńsku.

Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnie przygotowane osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.

Bogata oferta dostosowana do różnych grup wiekowych!
Od dziś ruszają zapisy pod nr tel. 75 77 86 565
Wszystkie informacje znajdą Państwo na plakatach oraz pod podanym numerem telefonu.

Można się z nami kontaktować również przez messenger lub osobiście.

Oferta zajęć stałych została opracowana na podstawie analizy odpowiedzi, które otrzymaliśmy od mieszkańców w ankiecie pn.: „Potrzeby kulturalne mieszkańców gminy Pieńsk”.

Źródło: Euregiokom Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Ten post ma 8 komentarzy

 1. oko na chmurke psk

  jak był pan chmurka to nic sie nie działo!!

 2. Dobra duszyczka

  Panie redaktorze proszę nie do puszczać głupich komentarzy, ponieważ ludzie podjudzają innych a później leci głupi komentarz za komentarzem. Teraz jest nowy dyrektor Domu Kultury i należy skupić się nad tym co obecnie się dzieje. Nie należy porównywać byłego i obecną panią dyrektor. Widać, że chce pokazać że można coś zmienić i dodać aby zadowolić naszą społeczność i trzymamy kciuki. Zapraszamy na zajęcia

 3. Agnieszka

  Rzeczywiście, poziom kultury obecnej dyrektor i poprzedniego dyrektora to jest sprawa nieporównywalna więc głupie i zazdrosne komentarze zostawmy dla Zachmurzonego Oka na Pieńsk. A oferta jest bogata, brawo! Warto skorzystać, niedługo jesień, oby mieszkańcy docenili.

 4. Adam

  Super. Dużo zajęć i wszystko za darmo

  1. Krysua

   Co Pan mów wszystkie zdjęcia płatne , dzwoniłam więc wiem w Domu Kultury nic nie ma za darmo a wychfalikiwani profesjonaliści o hoho. Chcą zarabiać na czm no trzeba opłacać tych co będą prowadzić nasakra

 5. brawo

  To prawda – nowa pani dyrektor – nowe rozdanie i dość obszerna oferta poprzedzona odpowiednim rozeznaniem. BRAWO – trzeba chwalić, że w Pieńsku coś się dzieje. Zawsze się znajdzie ktoś komu coś nie pasuje – jest na to rada. Należy się zapisać na turniej siatkówki pod chmurką gdzie będzie można grać i śpiewać w chórze pieńszczanie.

 6. ania

  Brawo !!! Oferta bardzo różnorodna i bogata, ale oczywiście „zachmurzone oko” będzie z zazdrości prostacko krytykować 🙂 Brawo Pani Dyrektor i Pracownicy !!!!!

 7. Zainteresowana

  Może warto byłoby umieścić cennik.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama