Spotkanie partnerskie ze starostą Powiatu Görlitz

W dniu 24.02.2022 r. w Starostwie Powiatowym w Görlitz  odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie robocze Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego ze Starostą Powiatu Görlitz Stephanem Meyerem.

You are currently viewing Spotkanie partnerskie ze starostą Powiatu Görlitz

W spotkaniu udział wzięła także Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska. Spotkanie miało na celu omówienie współpracy między dwoma powiatami oraz wymianę doświadczeń w zakresie administracji publicznej. Podniesiona została również kwestia utworzenia wspólnego polsko-niemieckiego uniwersytetu technicznego, a także wymieniono spostrzeżenia dotyczące projektu „MORO” – „Trzy kraje – jedna przyszłość – współpraca w polsko-niemiecko-czeskim obszarze powiązań“.

W ramach projektu Powiat Görlitz współpracuje z Powiatem Zgorzeleckim i Instytutem Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu (IRT). W ramach projektu ma powstać stabilna struktura w trójkącie między Saksonią, Dolnym Śląskiem i Czechami, dzięki której poprawiona zostanie transgraniczna komunikacja i współpraca w kontekście trójstronnym. W ramach skoordynowanej współpracy partnerzy stają wspólnie wobec wyzwań, takich jak zmiany demograficzne, słabość struktur, zmiany klimatyczne i konsekwencje pandemii koronawirusa. Wniesie to istotny wkład w realizację Koncepcji Przyszłości – Wizja 2030.

Obie strony wyraziły chęć dalszej współpracy i planują kontynuować dialog na temat wymiany wiedzy i najlepszych praktyk w zakresie administracji publicznej.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Reklama
Reklama