CITY SYMPHONY – odkrywamy dźwięki Europa- Miasta I STRE!FEN

Kolejne działania w ramach Festiwalu Sztuki Performace STRE!FEN przed nami. W sobotę, 2 września, po obu stronach Mostu Staromiejskiego będzie okazja, aby obejrzeć finałowe prezentacje międzynarodowego projektu PAS | Performance Art Studies.

You are currently viewing CITY SYMPHONY – odkrywamy dźwięki Europa- Miasta I STRE!FEN

Dwa performatywne spacery po Görlitz i Zgorzelcu, które odbędą się w sobotę, 2 września 2023 r., to zaproszenie do odkrywania potencjału dźwiękowego naszego Europa-Miasta. To też okazja aby obejrzeć finałowe prezentacje międzynarodowego projektu PAS | Performance Art Studies, realizowanego po raz trzeci w ramach festiwalu STRE!FEN przez BBB Johannesa Deimlinga i Monikę Deimling z Berlina oraz Martę Urbańską z Gdańska.

Podczas warsztatów pod hasłem „City Symphony” artystki, artyści i entuzjaści sztuki poszerzają swoje doświadczenia, poszukują inspiracji i tworzą własne propozycje działań performance.

Spacery zaczynamy po obu stronach Mostu Staromiejskiego – o godz. 10:00 na Waidhausplatz i o godz. 14:00 po polskiej stronie, przy bramie Piwnicy Staromiejskiej. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat PAS: performanceartstudies.com/pas-84

Festiwal STRE!FEN odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec.

 

 

CO DALEJ W PROGRAMIE?

Artyści związani z Festiwalu Sztuki Performance  STRE!FEN działają również poza Görlitz – Zgorzelcem, we współpracy z innymi wydarzeniami i instytucjami:

  • 7/8 września, Przemyśl (PL) – Performace: Emrah Gökdemir i Sebastian Hänel, w ramach projektu „Centrum Światów Jest Tutaj”
  • 16 września, 15:00, Zittau (Baugewerkeschule) – Performance: Sascha Röhricht i Sebastian Hänel – Finisaż wystawy „1000 i Twoje Spojrzenie”
  • 29 września, 18:00, Görlitz, Berliner Straße 44 – Wernisaż: wystawa stre!fen, performance Loreny Izquierdy (ES)
  • 30 września – 8 października, Görlitz, Berliner Straße 44 – wystawa stre!fen
  • 2 października, 19:30, Görlitz, Berliner Straße 44 – Wieczór filmowy: Signers Koffer, reżyseria Peter Liechti
  • 8 października, 11:00, Görlitz, Berliner Straße 44 – Finisaż

Pełny program i więcej szczegółowych informacji na stronie: streifen-performanceart.de

Źródło: STRE!FEN performanceart

Loading

Reklama
Reklama