Rekordowy transport 183 kg marihuany

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu wspólnie z kolegami z Nadbużańskiego OSG, przy ścisłym współdziałaniu z Dolnośląską Krajową Administracją Skarbową oraz policjantami ze Zgorzelca, 6 października na terenie miasta podczas kontroli drogowej zastawu ciężarowego TIR ujawnili przemycaną marihuanę. Obecność narkotyków wskazał funkcjonariuszom obecny podczas kontroli pies służbowy, dodatkowo mundurowi z KAS, wykorzystując do tego celu mobilny rentgen, potwierdzili konkretne miejsce ukrycia narkotyków.

You are currently viewing Rekordowy transport 183 kg marihuany

Z ustaleń mundurowych wynikało, iż w zestawie ciężarowym jadącym z jednego z krajów Europy Zachodniej, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków. Paczki z marihuaną ukryte zostały w specjalnie skonstruowanej skrytce, w podłodze naczepy. Nielegalny towar o łącznej wadze ponad 183 kg próbował wwieźć na terytorium Polski 50-letni mieszkaniec Pabianic. W toku podjętych intensywnych czynności śledczych, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, ustalili również osobę podejrzaną o zorganizowanie ujawnionego przemytu marihuany. Do sprawy został zatrzymany 34-letni obywatel Polski. W miejscu jego zamieszkania we Wrocławiu, funkcjonariusze SG zabezpieczyli dowody świadczące o popełnionym przestępstwie oraz gotówkę w kwocie ponad 720 tys. zł.

 

 

Obu zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia na terenie UE i przewozu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu zatrzymani Polacy zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewkluczone są kolejne zatrzymania w sprawie.

por. SG Paweł Biskupik
p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Asd

    I bardzo dobrze powinniśmy wspierać własną gospodarkę i własnych plantatorów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama