Rajd „Tylko dla zuchwałych” zatrzyma się w Zgorzelcu

Międzynarodowy Rajd Zabytkowych Aut „TYLKO DLA ZUCHWAŁYCH” to prawdziwy rarytas dla wszystkich fanów motoryzacji. Tegoroczna, IV edycja Rajdu przebiegać będzie przez Zgorzelec. Nadchodzące niebawem wydarzenie stanowi niepowtarzalną okazję, aby z bliska podziwiać wyjątkowe pojazdy oraz porozmawiać z ich właścicielami. Serdecznie zapraszamy wszystkich interesujących się motoryzacją we wtorek 25 lipca przed halę PGE Turów Arena w Zgorzelcu, gdzie od godz. 15:30 będziemy mogli podziwiać wdzięki jeżdżących wehikułów czasu.

You are currently viewing Rajd „Tylko dla zuchwałych” zatrzyma się w Zgorzelcu

Od eleganckich limuzyn po samochody sportowe — podczas tego wyjątkowego spotkania będziemy mieli okazję zobaczyć najwspanialsze pojazdy z różnych stron świata, które przeniosą nas w atmosferę nostalgii i piękna dawnych lat. Wśród atrakcji tego dnia będzie także możliwość spotkania z właścicielami maszyn, którzy z pasją opowiedzą o historii swoich aut i podzielą się swoimi doświadczeniami.

 

 

O tegorocznej edycji Rajdu

Rajd samochodów zabytkowych pod hasłem „Tylko dla zuchwałych”, to jeden z najdłuższych rajdów w Europie. Oprócz 20 miast etapowych odwiedził do tej pory ponad 100 miejscowości, wszędzie budząc zainteresowanie i podziw ze względu na wiek aut, który sięga, a nawet przekracza 90 lat (organizatorzy liczą na udział 100-latka!). W tegorocznym rajdzie uczestniczyć będą 22 auta (ze względów logistycznych i organizacyjnych ilość startujących załóg jest limitowana). Trasa prowadzi przez malownicze tereny od Drezna przez Spremberg, Zieloną Górę, Zgorzelec, Jelenią Górę, Zamek Kliczków w Bolesławcu, Jawor, aż do Wrocławia. Wyprawa ta ma na celu nie tylko propagowanie turystyki samochodowej i prezentację historii motoryzacji, ale także promowanie integracji międzynarodowej.

Zgorzelecki etap Rajdu

Pierwsze pojazdy zabytkowe na parkingu przed głównym wejściem do hali  PGE Turów Arena w Zgorzelcu pojawią się ok. godz. 15:30. Dołączą też do nich lokalni pasjonaci, którzy wspólnie zaprezentują swoje auta. Planowany czas prezentacji automobili — godz. 18:30. Start ze Zgorzelca w ramach kolejnego etapu Rajdu odbędzie się w dniu następnym (środa) o godz. 9:30 z terenu Pałacu w Łagowie.

Kiedy: wtorek 25 lipca — godz. 15:30-18:30
Gdzie: przed halą PGE Turów Arena, ul. Lubańska 9a w Zgorzelcu

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji, zarówno tych z długim stażem, jak i tych, którzy dopiero odkrywają urok zabytkowych aut na spotkanie z uczestnikami Rajdu.

Trasa tegorocznej edycji Rajdu

Trasa przygotowana przez organizatorów Rajdu „Tylko dla zuchwałych” liczy w tym roku ok. 950 km. Zabytkowe pojazdy uczestniczące w Rajdzie będzie można zobaczyć na drogach odpowiednio:

  • 23 lipca (niedziela) Drezno -Spremberg
  • 24 lipca (poniedziałek) Spremberg-Zielona Góra
  • 25 lipca (wtorek) Zielona Góra-Zgorzelec
  • 26 lipca (środa) Zgorzelec-Jelenia Góra
  • 27 lipca (czwartek) Jelenia Góra-Bolesławiec/Kliczków
  • 28 lipca (piątek) Bolesławiec/Kliczków-Jawor
  • 29 lipca (sobota) Jawor-Wrocław

Idea Rajdu

Rajd „Tylko dla zuchwałych” to jeden z najdłuższych rajdów w Europie, którego celami jest propagowanie turystyki automobilowej, promowanie najciekawszych atrakcji we wszystkich odwiedzanych miejscach, a także prezentacji mieszkańcom „na żywo” historii motoryzacji. Należy dodać aspekt integracji i współpracy międzynarodowej poprzez udział  i organizację  przez podmioty z Polski i Niemiec.  Od ubiegłego roku Rajd jest międzynarodowy w pełnym tego słowa znaczeniu, ponieważ poza uczestnikami z Polski i z Niemiec trasa przebiegła przez terytorium tych dwóch krajów. Termin wydarzenia zawsze przypada na ostatni tydzień lipca, a więc w środku sezonu urlopowego, dlatego stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. Trasa konkursowa (nie licząc dojazdów na start i powrotów do domów) zawsze liczy min. 1000 km i trwa 7 dni. Rekordzistą jest uczestnik  II edycji, który pokonał łącznie 3400 km.

FB organizatorów Rajdu

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Rajdu jest Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji wraz z Gminą Jawor pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery. Pobyt w Zgorzelcu Patronatem Honorowym objął Burmistrz Rafał Gronicz, a partnerem oraz współorganizatorem jest Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu.

 

Źródło: Organizatorzy Rajdu „Tylko dla zuchwałych”

Loading

Reklama
Reklama