„Przeproście i spadajcie”

Na wiec dotarli związkowcy z Turowa. – Najgorsze, co spotkało Bogatynię i Turów to PiS – mówił Tusk.

You are currently viewing „Przeproście i spadajcie”

Tusk spotkał się z wyborcami na jeleniogórskim rynku, na początku zaśpiewano hymn narodowy. Oprócz zwolenników PO skandujących m.in. „Donald Tusk”, zebrała się liczna grupa pracowników kopalni Turów, w tym przedstawiciele wszystkich działających tam związków zawodowych. Pracownicy kopalni skandowali, używając trąbek i bębnów, a także gwiżdżąc.

– Mówię do tych, którzy mają dziś flagi Solidarności w ręku i buczą, krzyczą, gwiżdżą kiedy Polki i Polacy śpiewają hymn. Prawdziwa Solidarność nigdy czegoś takiego nie widziała. Prawdziwa Solidarność nigdy nie jest z władzą, przeciwko ludziom – zwrócił się do protestujących.

– Prawdziwa Solidarność jest wtedy, kiedy protestuje się przeciwko złej władzy, przeciwko złodziejstwu. Witam tych, którzy prawdziwą Solidarność mają w sercach – dodał.

Chwilę potem Tusk pomylił miasta i przywitał mieszkańców Legnicy zamiast Jeleniej Góry.

„Kaczyński się przestraszył i wysyła bojówki do Jeleniej Góry przed spotkaniem z Tuskiem” – napisał poseł Piotr Borys.

– Rządy PiS-u to tylko krótki ale przykry incydent, który właśnie kończy się na naszych oczach – mówił Tusk. – Mamy gości, którzy wyrażają swój entuzjazm w sposób spektakularny – zwracał uwagę na ciągłe krzyki ze strony związkowców.

Poprosił o chwilę ciszy i stwierdził, że najgorsze, co spotkało Bogatynię i Turów to PiS. – Słyszycie górnicy?! (…) To od was będzie zależało, czy pozwolicie im dalej niszczyć waszą kopalnię – stwierdził. – Bogatynia nie zasłużyła na rządy łajdaków – dodał.

– Miejcie odwagę powiedzieć im głośno: Przeproście i spadajcie. W Waszym interesie jest, żeby rządów PiS nie było ani w Bogatyni, ani na Dolnym Śląsku, ani w Polsce – wołał Tusk do zebranych.

 

 

Tusk o migrantach

Tusk podjął temat migrantów. – Słyszę pana Ziobro i Morawieckiego, jak załamują ręce, wykorzystując tragedię w Grecji, tragiczną śmierć naszej rodaczki i rzucają oskarżenia, że zbyt dużo migrantów znalazło się w Polsce. Zapytajcie Morawieckiego, dlaczego pozwolili na kompletną utratę kontroli, kto i ilu migrantów przyjeżdża do Polski. 135 tys. wpuszczono do Polski tylko z państw muzułmańskich w 2022 roku – mówił.

– Mówię to, by wreszcie ujawnić kłamstwa Morawieckiego ws. migracji. Żeby powiedzieć: „Oskarżam pisowski rząd” – podkreślał Tusk.

– Oni ściągnęli do Polski z państw muzułmańskich 50 razy więcej migrantów niż mój rząd i równocześnie rozpętali propagandę pogardy – stwierdził. – Oskarżam was panowie Kaczyński i Morawiecki o kompletne zaniedbanie. Odpowiecie także za to zaniechanie – grzmiał.

Związkowcy zapowiadali, że przyjadą

Według informacji WP z Turowa do Jeleniej Góry mogło wyjechać nawet pięć autokarów wypełnionych związkowcami. – Nie zaprzeczam, nie potwierdzam. Tego nie mogę powiedzieć – stwierdził Dołkowski, pytany o frekwencję. – Jedzie nie tylko „Solidarność”, ale pięć związków zawodowych, które działają przy kopalni – dodaje.

Informacje o planowanym wyjeździe związkowców z Turowa dotarły do sztabowców Platformy Obywatelskiej już w ubiegłym tygodniu. Donald Tusk podczas wiecu w Poznaniu mówił o „bojówkach” i jak ustaliliśmy, miał na myśli właśnie wyjazd organizowany z Turowa.

Źródło: wp.pl

Loading

Ten post ma 10 komentarzy

 1. MNIE NIE KUPIĄ

  Jednym słowem WSTYD, proszę czytelników nigdy nie kojarzyć bojówkarzy z Turowa z MIESZKAŃCAMI BOGATYNI, my Bogatynianie nie popieramy tak jak oni ZŁODZIESTWA, OSZUSTW, PRZEKUPYWANIE PRACOWNIKÓW KWB TURÓW, ŚLUBOWANIA PISOLIDARNOŚCI ,ŻE BĘDĄ SŁUŻYĆ AŻ DO ŚMIERCI PISowi.

 2. adams portfel psk

  ale zmasakrował tych pisowskich debili hahaha

  1. Anonim

   debile to wy

   1. adams portfel psk

    debil to twoj stary kaczyński

 3. JBB Bau dyga

  Pomylił Hirschberg z Legnitz, politycy są głupi, wybierajcie go dalej. I po co śpiewają hymn przed jakimś wiecem? To nie jest piosenka nutek żeby ją sobie śpiewać tylko hymn polski który trzeba szanować i śpiewać w uroczystych okazjach a nie na wiecu złodzieja i zdrajcy narodu

 4. buldoczek

  On ma coś z głową . I to POrządnie .

 5. ANTY BĄKIEWICZ

  A jutro przyjedzie do Turowa NASZCZALNIK KACZYŃSKI i będzie jak w Korei Półn. Spotkają się u SIEBIE, SAMI ZE SOBĄ, BĘDĄ SAMI DO SIEBIE MÓWIĆ, SAMI DLA SIEBIE BIĆ BRAWO, SAMI SIEBIE CHWALIĆ ZA PRZEKRĘTY I OSZUSTWA ( JAK TAM BYŁO Z TYM OSUWISKIEM ???)

 6. michal

  Jak się nie boi to niech przyjdzie do Bogatyni rudy tchórz

 7. ŁG

  Z tego co pamiętam to liberalni fanatycy protestowali przeciwko żołnierzom i straży granicznej na wschodniej granicy, i byli za przymusową relokacją podyktowaną z Brukseli. O przedwczesnym zamykaniu kopalni też mowią, a w sumie w PE od zawsze podważali Nasz demokratyczny rząd jak frajerzy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama