Powiatowe eliminacje do turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Bogatyni odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego turnieju pn. „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięło udział 20 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu zgorzeleckiego. Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentowali nasz region w eliminacjach strefowych, które odbędą się 6 maja bieżącego roku w Jeleniej Górze.

You are currently viewing Powiatowe eliminacje do turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni przeprowadzili powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego turnieju pod nazwą „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Bogatyni, Jerzmankach i Porajowie.

Celem takich działań jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Uczniowie szkół podstawowych mieli do rozwiązania dwa testy. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi – 10 zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Kolejnym etapem był była jazda na rowerze po torze przeszkód.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, pierwsza do 12 lat i druga powyżej 12 lat. W obu pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Jerzmankach.

Zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju oraz nagrody i upominki które z pewnością będą zachętą i motywacją do udziału w kolejnych edycjach turnieju.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama