Poszukiwany recydywista w rękach policji

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku zatrzymali 39-latka podejrzewanego o włamanie do jednego z budynków w remoncie na terenie gminy Węgliniec oraz kradzież roweru.

You are currently viewing Poszukiwany recydywista w rękach policji

„Kryminalni” z Pieńska podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego z domów na terenie gminy Węgliniec oraz kradzież roweru. Sprawca wybijając okno w remontowanym budynku wszedł do środka i dokonał kradzież między innymi materiałów budowlanych o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Rower został skradziony spod jednego z domów, a właściciel jego wartość wycenił na kwotę 1,5 tysiąca złotych.

 

 

Zebrany w sprawach materiał dowodowy pozwolił na przedstawienia zatrzymanemu zarzutów za popełnione czyny. W związku z tym, że mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbywał karę więzienia, teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wyrok 39-latek będzie oczekiwał za kratami, ponieważ był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 6 miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Arek

    Powinno się podawać do wiadomości publicznej imiona i nazwiska ludzi, którym udowodniono przedstawiane im zarzuty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama