Podwójny sukces uczniów Liceum

Sukces dwójki uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

You are currently viewing Podwójny sukces uczniów Liceum

Z ogromną radością informujemy o wielkim sukcesie dwójki licealistów. Jan Małecki  i Marcin Kowalczyk, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, wzięli  udział w emocjonującym finale VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbył się w Warszawie w dniach 15-16 marca 2024 r.

 

 

W tym roku blok zmienny Olimpiady realizował się pod hasłem: „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. 145 uczestników z całej Polski w pierwszej części etapu centralnego zmierzyło się z testem obejmującym zagadnienia związane z zakresem bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego. W drugiej części najlepsi z najlepszych po teście wzięli udział w quizie w formacie „Jeden z Dziesięciu”. Ten najbardziej wyczekiwany moment finału, czyli quiz dla najlepszej 12-tki laureatów prowadzony był przez dr hab. Daniela Przastka – Dziekana Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Jan Małecki po zakwalifikowaniu się do quizu i zaciętej walce zdobył tytuł laureata 8 miejsca etapu centralnego, zaś Marcin Kowalczyk, który debiutował na olimpiadzie uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego.

Serdecznie gratulujemy uczniom ogromnego zaangażowania i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły na wszystkich etapach olimpiady. Słowa uznania należą się panu Tomaszowi Mańkowskiemu, który był opiekunem merytorycznym naszych olimpijczyków.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama