Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicą!

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to poważne zagrożenie, zarówno dla samego kierującego jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Decydując się na kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. O losie takich nieodpowiedzialnych kierujących decyduje sąd. Przekonali się o tym dwaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego zatrzymani minionej doby. 28-latek prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie, a 45-latek ponad dwa.

You are currently viewing Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicą!

Pomimo licznych apeli niestety policjanci wciąż zatrzymują osoby, które lekceważą prawo i wsiadają za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Minionej doby policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni tuż przed godziną czwartą rano zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Podczas podjętej interwencji okazało się, że 28-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu.

 

 

Drugi z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. Tym razem badanie alkomatem wykazało, że 45-latek kierował peugeotem mając ponad dwa promile.

Obaj nieodpowiedzialni kierujący stracili prawa jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowiedzą teraz przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama