PIEŃSK – Dzień Patrona szkoły w SP nr 1 w Pieńsku

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku, odbyły się uroczystości Dni Patrona Szkoły, poświęcony Polskim Żołnierzom Września 1939 roku. Szkoła z dumą nosi imię tych odważnych żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

You are currently viewing PIEŃSK – Dzień Patrona szkoły w SP nr 1 w Pieńsku

W ramach obchodów, uczniowie przygotowali patriotyczny występ artystyczny, którego głównym bohaterem był mieszkaniec Pieńska, Stanisław Cieplechowicz, który odegrał ważną rolę podczas forsowania Nysy. Wstąpił do partyzantki w 1943 r., a w wieku 15 lat był łącznikiem lubelskiego oddziału partyzanckiego.

Poprzez swoje działania, Stanisław Cieplechowicz stanowi przykład odwagi i poświęcenia, które są nieodłącznymi cechami polskiego żołnierza. Jego bohaterstwo jest dowodem na to, że nawet w najtrudniejszych chwilach, polska duma i niezłomność prowadzą nas ku zwycięstwu.

 

 

Obecność na tych uroczystościach pozwoliła uczniom szkoły na poznanie historii i tradycji związanych z naszą małą ojczyzną. Dzieci miały okazję do lepszego zrozumienia znaczenia patriotyzmu oraz do zastanowienia się nad wartościami, które są nieodzowne dla naszej narodowej tożsamości.

Dzięki takim wydarzeniom, szkoła podstawowa nr 1 w Pieńsku nie tylko skupia się na edukacji, ale również stara się kultywować i przekazywać wartości, które są niezwykle ważne dla rozwoju społeczeństwa. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczcić pamięć bohaterów oraz być częścią tego znamienitego wydarzenia. Niech ich poświęcenie będzie dla nas inspiracją do dążenia do lepszej przyszłości. W uroczystości udział wzięli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński i Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mama

    Pięknie ,że w Pieńsku mamy taką wspaniałą szkołę z historią. Gratulacje jesteście cudowni
    Szkoda,że Pan Marcin już nie pracuje w tej szkołę ale na pewno się cieszy razem z byłymi uczniami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama