PIEŃSK – VIII Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W czwartek – 9 listopada w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się VIII Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

You are currently viewing PIEŃSK – VIII Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Tradycyjnie jak co roku konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 w Pieńsku.

Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało „ JA TO MAM SZCZĘŚCIE”. Wydaje się, że nic lepiej nie może oddać radości z bycia Polakiem niż właśnie słowa zawarte w piosence z repertuaru Maryli Rodowicz „ Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Tą właśnie piosenką wykonaną przez legendarny już szkolny zespół NUTKI SONG pod kierownictwem p. Jerzego Błauciaka rozpoczęło się dzisiejsze wydarzenie.

Po powołaniu profesjonalnego JURY w składzie – pani Marzena Liskowacka – Kobyłt – muzyk, pani Ernestyna Adamowicz – muzyk oraz pan Łukasz Brodziak – sympatyk konkursu, klasy przystąpiły do rywalizacji.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach- klasy I- III, IV- VII oraz soliści. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców. Po burzliwej naradzie Komisja Konkursowa przyznała I nagrodę (wyjazd do kina) klasie III a-, która wykonała utwór zatytułowany „Płynie Wisła płynie”. II miejsce (pyszna pizza dla całej klasy) przypadło klasie II b za pieśń zatytułowaną „ Polska moją ojczyzną”. Nagrodę za zdobycie III miejsca- słodki deser lodowy wywalczyła klasa I a rewelacyjnym wykonaniem piosenki „Polak mały”.

W kategorii klas IV- VII bezapelacyjnie wygrała klasa IV a wykonując utwór „To moja Polska”. Miejsce drugie zajęła klasa V a śpiewając piosenkę partyzancką na melodię „Bella ciao”. Deser lodowy będący nagrodą za miejsce III wyśpiewała sobie klasa VI a „Marszem I Brygady”. Pozostałe klasy zostały wyróżnione i otrzymały słodki poczęstunek. Czworo solistów- Dawid Krawczyszyn, Karol Toś, Daniel Polnicki i Aleksandra Gniadzik otrzymało nagrody w postaci karty podarunkowej do sklepu DECATHLON.

 

 

Wszystko dzięki licznym sponsorom, którzy nie szczędzili grosza, by uhonorować młodych artystów. Z serca za to dziękujemy. Warto dodać, że tegoroczny repertuar pieśni patriotycznych był w dużej mierze współczesny, dzięki czemu publiczność mogła odkrywać nowe- nie znane dotąd utwory patriotyczne.

Na zakończenie zaproszeni goście na czele z Panem Burmistrzem zaśpiewali kilka znanych i lubianych pieśni patriotycznych- między innymi „ Przybyli ułani pod okienko” czy „ Serce w plecaku”.

VIII Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej przeszedł do historii. Poziom tego wydarzenia sukcesywnie rośnie, z czego należy się tylko cieszyć. Dzieciom oraz wychowawcom za wysiłek i wspaniałe przygotowanie repertuaru, publiczności w tym zaproszonym gościom za przybycie a wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Konkursu serdecznie dziękujemy- organizatorzy- p. Sylwia Jarosz, p. Ewa Werner, p. Małgorzata Feler- Korn oraz p. Jerzy Błauciak.

„Ja to mam szczęście – może powiedzieć każdy, kto uczestniczył w dzisiejszym, stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie. Ogromne brawa dla wszystkich dzieci i organizatorów!”
Łukasz Brodziak – Przewodniczący Rady Miejskiej

Zapraszamy na fotorelację:

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Reklama
Reklama