PIEŃSK – Dwie Orkiestry Szkoły Muzycznej zagrają w Pieńsku

W niedzielne popołudnie 11 czerwca o godz. 16.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku przy ul. Hutniczej 23 odbędzie się Koncert Wiosenny w wykonaniu dwóch orkiestr: Orkiestry Smyczkowej pod dyrekcją Anny Krupy oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Jagody Leśniak – Sidorskiej.

You are currently viewing PIEŃSK – Dwie Orkiestry Szkoły Muzycznej zagrają w Pieńsku

Po raz pierwszy pragniemy przedstawić pieńskiej publiczności nowe orkiestry PSM: Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Anny Krupy, specjalizująca się w muzyce klasycznej oraz Orkiestra Dęta  pod dyrekcją Jagody Leśniak – Sidorskiej o charakterze bardziej rozrywkowym z rozbudowaną sekcją rytmiczną.

Usłyszymy także wyjątkowy zespół perkusyjny pod kierunkiem Pawła Kurka,  w składzie Nikola Tetke i Bartosz Muniak. Różnorodny repertuar, od klasyki aż po muzykę filmową oraz bogactwo brzmienia  to największe atuty Koncertu Wiosennego! Impreza odbywa się w ramach projektu „Muzyka dla Pieńska” dofinansowanego z budżetu Miasta i Gminy Pieńsk oraz Zgorzeleckiego Towarzystwa Muzycznego.

 

 

Na imprezę zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda i Dyrektor PSM w Zgorzelcu Dorota Barczyk.  Serdecznie zapraszamy publiczność, melomanów i sympatyków zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Koncert poprowadzi Dorota Barczyk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Loading

Reklama
Reklama