Osiemnastu cudzoziemców zatrzymanych po transgranicznym pościgu

Funkcjonariusze Placówki SG w Zgorzelcu zatrzymali po dynamicznym pościgu na terytorium Niemiec dostawczego busa, którego kierowca nie podporządkował się wydawanym przez funkcjonariuszy sygnałom do zatrzymania. Kierowca zbiegł, zostawiając w samochodzie osiemnastu nielegalnych migrantów. Niemiecka policja poszukuje zbiega.

You are currently viewing Osiemnastu cudzoziemców zatrzymanych po transgranicznym pościgu

W dniu 16 sierpnia strażnicy graniczni ze Zgorzelca pełniąc służbę przy autostradzie A4, wytypowali i skierowali do kontroli drogowej dostawczego renaulta na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu nie zastosował się do wydanych sygnałów do zatrzymania i z dużą prędkością zaczął oddalać się od funkcjonariuszy w kierunku granicy z Niemcami.

 

 

Natychmiast podjęto pościg za uciekającym pojazdem. Kierowca busa lekceważył przepisy ruchu drogowego i nie zważał na stwarzanie zagrożenia innym użytkownikom drogi. Granicę przekroczył z dużą prędkością przez byłe przejście graniczne w Jędrzychowicach. Funkcjonariusze SG zdołali zatrzymać pojazd około 25 km od polsko-niemieckiej granicy. Sprawca natychmiast zbiegł do pobliskiego lasu, zostawiając w części ładunkowej pojazdu osiemnastu cudzoziemców. Czynności poszukiwawcze niezwłocznie rozpoczęli powiadomieni o zdarzeniu niemieccy policjanci z jednostki w Ludwigsdorf.

Podczas legitymowania zatrzymanych okazało się, że w części ładunkowej busa przemycano trzynastu obywateli Syrii oraz pięciu Irakijczyków.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi niemiecka policja z Ludwigsdorf.

por. SG Paweł Biskupik
p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. marcin wojdak fajnie

    jak oni sie zmiescili? prosze dac ich do Pienska

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama