Majówka w Europa-Mieście? Koniecznie „Szlakiem historycznym Görlitz-Zgorzelec”!

Mamy dla Was świetny pomysł na majówkę w Europa-Mieście Zgorzelec-Gӧrlitz, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia proklamacji. Dokładnie ćwierć wieku temu, 5 maja 1998 roku postanowiliśmy symbolicznie połączyć nasze miasta w jedno. A teraz zapraszamy, żebyście je poznali. Wystarczą wygodne buty, dobry nastrój i smartfon, aby pospacerować szlakiem najnowszej historii Görlitz i Zgorzelca!

You are currently viewing Majówka w Europa-Mieście? Koniecznie „Szlakiem historycznym Görlitz-Zgorzelec”!

Na stronie szlaku historycznego pod adresem: www.pfade-goerlitz.eu i mapie, którą otrzymacie bezpłatnie m.in. w Informacji Turystycznej przy ul. Daszyńskiego 12 w Zgorzelcu oraz w sklepie muzealnym przy Brüderstraße 8 w Görlitz, proponujemy sześć tras spacerowych. Zaprowadzą Was one do ciekawych, połączonych wspólną historią miejsc po obu stronach Nysy Łużyckiej.

 

 

Spacer jedną bądź kilkoma wybranymi trasami to świetny pomysł na majówkę, który ułoży się w ciekawą opowieść o mieście w roku 1945 podzielonym granicą między dwa kraje, na dwa różne pod wieloma względami miasta – polski Zgorzelec (dawne przedmieścia Gӧrlitz) i niemieckie Görlitz. Dziś jesteśmy Europa-Miastem, dwumiastem, które od 1998 roku stawia na przyjaźń i współpracę.

Opracowały: Katarzyna Wilk-Sosnowska, Muzeum Śląskie w Gӧrlitz i Renata Burdosz,

Urząd Miasta Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama