O druku w teorii i praktyce

Muzeum w Kaisertrutz zaprasza dzieci na warsztaty z tworzenia kartek wiosennych w różnych technikach druku. Zajęcia nawiązują do prezentowanej w muzeum wystawy specjalnej „O druku. Współczesne grafiki z Saksonii i Łużyc”, którą można zwiedzać w Kaisertrutz.

You are currently viewing O druku w teorii i praktyce

Zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat potrwają od 11 do 15 kwietnia. W tych dniach, w Kaisertrutz, codziennie od godz. 10.00, będzie działał warsztat drukarski, w którym pod okiem muzealnej edukatorki, Marie Karutz, mali zwiedzający będą mogli wypróbować różne techniki druku, wykonując samodzielnie, na rozmaitych materiałach, wesołe i kolorowe kartki wiosenne.

Druk tematem dużej wystawy specjalnej

Punktem wyjścia do odkrywania świata druku jest wspólne oglądanie wystawy traktującej o druku,  technikach drukarskich, procesie tworzenia sztuki i wielu innych aspektach związanych z tą dziedziną sztuki, która przeżywa dziś swój renesans. Na przykładzie akwafort, drzeworytów, litografii, sitodruków i miedziorytów twórcy wystawy starają się pokazać czym tradycyjne techniki przyciągają  współczesnych artystów z Saksonii i Łużyc. Jakie tematy podejmują dzisiejsi artyści, jak na tę dziedzinę sztuki wpłynął rozwój techniki. Na wystawie prezentowanych jest około stu prac autorstwa blisko 60 reprezentantów trzech różnych pokoleń artystów. Ekspozycję w Kaisertrutz można oglądać do 20 sierpnia.

 

 

UWAGA:

Warsztaty wymagają uprzedniej rejestracji. Można jej dokonać najpóźniej na dzień przed planowanym terminem zajęć. W sprawie rejestracji i dalszych informacji prosimy o kontakt z edukatorką muzealną Marie Karutz pod numerem telefonu +49 3581 67-1417 lub mailowo: paedagogik@goerlitz.de.

Opłata: 3 € od dziecka, obejmuje zwiedzanie wystawy z przewodnikiem i koszty materiałów. W przypadku grup dzieci, dwóch opiekunów wpuszczanych jest bezpłatnie.

Więcej o wystawie specjalnej „O druku” i innych wydarzeniach na: goerlitzer-sammlungen.de

Źródło: WM UMZ

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mytub

    Ta oferta zarobku skierowana jest tylko dla Polaków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama